Karakter boyutu :
RİZELİ ELLERDEN SANAT PINARI

RİZELİ ELLERDEN SANAT PINARI

Tarih 17 Kasım 2015, 15:43 Editör reşat tula

Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği'nin düzenlediği "Rizeli Ellerden Sanat Pınarı" adlı karma sergi İsmail Kahraman Kültür Merkezi sergi salonunda açıldı.

Cuma gününe kadar açık kalacak serginin açılışına Vali Ersin Yazıcı ve eşleri Hanife Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Hocaoğlu, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 
Filografiden ebruya, tezhipten kaligrafi eserlere, fotoğraftan yağlı boya ve sulu boya resimlere, rölyeflere, maketlere kadar birçok eserin yer aldığı serginin açılışını Vali Ersin Yazıcı ve eşleri Hanife Yazıcı ile Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap birlikte yaptı.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından davetlilerin gezdiği sergide el emeği göz nuru el işlerin yanı sıra yağlı boya tabloları ve gemi maketleri sergilendi.
Böyle geniş katılımlı bir sergiyi açmaktan mutlu olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, Çay'ın Başkenti Rize'nin, bu tarz etkinliklerle kültür ve sanat seviyesinin yükselmesini çok önemsediğini belirtti.
HARİKA BİR SERGİ
Bu çalışmanın bir ekip işi olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı, "Ortaya konulan çalışmaları oldukça başarılı bulduğumu ifade etmek istiyorum. Harika bir sergi. Kentlerin sanatsal gelişmişliğindeki ölçülerden birisi de, o kentte açılan karma sergilerdir. Kültür sanat etkinlikleri, sergiler beni çok mutlu ediyor. Sanatı önemsiyorum. Ellerinize yüreklerinize sağlık. Bizi bu amaçla bir araya getirenlere, bende buradan teşekkür ediyorum. Valilik olarak her zaman olduğu gibi sanata, sanatçıya destek vereceğiz. Sanata destek verenlere, kültürümüze sahip çıkanlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sizin sergilemiş olduğunuz bu güzel eserlerden dolayı tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Yazıcı, resim sergisini gezerek, eser sahiplerinden bilgi aldı.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI