Karakter boyutu :
Çaykur'dan Suudi Arabistan Atağı

Çaykur'dan Suudi Arabistan Atağı

Tarih 21 Kasım 2015, 15:46 Editör reşat tula

Dünya pazarlarının talepleri doğrultusunda yeni ürünler üzerinde çalışarak dünya trendleri ile hareket etmeyi hedefleyen ÇAYKUR bu kapsamda yurt dışındaki bayi ağını genişletmeye ve yenilikler yapmaya devam ediyor.

Dünya pazarlarının talepleri doğrultusunda yeni ürünler üzerinde çalışarak dünya trendleri ile hareket etmeyi hedefleyen ÇAYKUR bu kapsamda yurt dışındaki bayi ağını genişletmeye ve yenilikler yapmaya devam ediyor.

Katıldığı fuarlar neticesinde yurt dışı pazarında tanınırlığını arttıran ÇAYKUR buralarda anlaşmaya vardığı firmalar vasıtasıyla 50 bin ton olan dış Pazar hedefini gerçekleştirmek için çalışıyor.

Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde düzenlenen Foodex Saudi fuarına katılan ÇAYKUR Arabistan pazarında payını artırmak için yeni anlaşmalara imza attı. ÇAYKUR Suudi Arabistan için de yeni bir bayilik anlaşması yaptı. Organic Life Est firması ile yapılan anlaşma ile tüm Arabistan’ın en büyük mağaza zincirlerinden Bin Dawood ve Danube zincir mağazaları 2016 Ocak ayından itibaren ÇAYKUR ürünleri bu zincir mağazaların raflarında yerini alacak.

Bin Dawood zincir mağazaları genel merkezinde beraberinde Çaykur Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Pınarbaş, Miraç Mollamehmetoğlu ve Yavuz Sütlüoğlu ile birlikte; Bin Dawood Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Abdul Razzaq Bindawood, Bin Dawood Group Genel Müdürü, Khalid Bin Dawood ve ÇAYKUR’UN Yeni Arabistan Bayisi Aziz Khan’la bir araya gelen Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, ÇAYKUR olarak dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Global pazarda yer alabilmek için marka değerinin arttırılması gerektiğini vurgulayan Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu: “ Yaptığımız çalışmalar neticesinde ihracatımızı sürekli arttırıyoruz ama yeterli seviyede değil. Çaykur olarak, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Marka olmak önemli. Türkiye’nin dünya çapında tanınan markaları olması ülkemizin global pazardaki yeri ve algısı açısından önemli, dönem markalar dönemidir. Sadece ticaret yapmıyorsunuz, ülkenize de katkı sağlıyorsunuz. Onun için ihracatımızı arttırmamız gerekiyor. ÇAYKUR, Türkiye sınırları dışına çıkarak artık bir dünya markası olma yolunda ilerliyor fakat iç piyasada olduğu kadar kolay değil. Dünyada ciddi bir pazar oluşturmaya çalışıyoruz. Dış pazarda 50 bin tonluk ihracatı hedefliyoruz. Bir dünya markası olmaya çalışıyoruz. Bunun için uluslararası düzenlenen ciddi fuarlar çok önemli. ÇAYKUR olarak bu fuarlarda yerimizi almaya çalışıyoruz.” Dedi.

Yapılan anlaşmalar esnasında ÇAYKUR heyetini yalnız bırakmayan Türkiye Cidde Başkonsolosu Fikret Özer artık Suudi Arabistan’ın en büyük zincir mağazalarında ÇAYKUR ürünlerinin satılmaya başlanmasının sevindirici bir olay olduğunu söyledi.

ÇAYKUR ARAP PAZARINDA (2)ÇAYKUR ARAP PAZARINDA (4)Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 1

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 4

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 9

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar