Karakter boyutu :
Rize’de Diyabet Günü Etkinlikleri

Rize’de Diyabet Günü Etkinlikleri

Tarih 20 Kasım 2015, 14:43 Editör reşat tula

Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü "Dünya Diyabet Günü" etkinlikleri kapsamında vatandaşlara yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışması yapıldı.

Rize İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce Tuzcuoğlu Memiş Ağa Parkı'nda kurulan standatta; kan şekeri taraması ile boy ve kilo ölçümü yapıldı. Yaklaşık iki yüz kişiye obezite ve diyabet taraması yapılarak riskli grupta olan kişilere obezite, diyabet  ve KOAH konularında bilgilendirme yapıldı.

image-400.jpeg

Sağlık personelleri tarafından yapılan ölçümler sonucunda 40 yaş üzeri ve sigara kullanan, nefes darlığı, öksürük gibi şikayetleri olan vatandaşlar, Rize Devlet Hastanesi ile Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Polikliniğine yönlendirilerek, solunum fonksiyon testi yaptırmaları istendi.

image-401.jpeg

Rize Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, Dünya diyabet günü nedeniyle yaptıkları faaliyetler ile toplumda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, "Her vatandaşımızın sağlıklı yaşamaya hakkı var. Bunun içinde sağlığına dikkat etmesi gerekiyor. Kronik rahatsızlıkları olan veya herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan vatandaşlarımızın yaşam şekillerine dikkat etmelidir. Toplum bilincini arttırmaya yönelik yapılan bu çalışmalarımıza destek olan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  04.12.2020
 

04.12.2020..

İzlenme: 3

   
  03.12.2020
 

03.12.2020..

İzlenme: 8

   
  02.12.2020
 

02.12.2020..

İzlenme: 19

   
  01.12.2020
 

01.12.2020..

İzlenme: 14

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar