Karakter boyutu :
Rize Bürokrasisi Düzce'de!

Rize Bürokrasisi Düzce'de!

Tarih 24 Kasım 2015, 09:23 Editör reşat tula

Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlemiş olduğu Ankara-Düzce-Sakarya ve Kocaeli ziyaretleri programı kapsamında Rize heyeti Düzce’de kamu kurumları ve STK’lara ziyaretlerde bulundu.

Vali Ersin Yazıcı başkanlığındaki Rize Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, bir dizi inceleme ve araştırmada bulunmak için Düzce'ye gitti. Düzce Valiliği önünde heyetimizi sıcak ilgiyle karşılayan Düzce Valisi Ali Fidan,  Rizeli heyeti Düzce'de görmekten duydukları mutluluğu dile getirdi.
Heyette; Vali Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan (RTE) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Ticaret ve Sanayi Odası ( RTSO)Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ile Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.
RİZE'YE DOĞA OLARAK BENZER
Heyetler arası toplantı Valilik makam toplantı salonunda yapıldı. Ziyaretin hayırlara vesile olmasını dilediğinde bulunan Düzce Valisi Ali Fidan; "Bu güzel ziyaretiniz Düzce ile Rize arasında güzel ilişkilerin gelişmesinde iyi bir iş birliği ortamının doğmasına vesile olacaktır. Düzce ilimiz Ankara ve İstanbul'un tam ortasında Rize'ye doğa olarak benzer özellikler gösteren, bizim yakın Karadeniz diye tanımladığımız Ankara'nın ulaşım açısından denize en yakın noktası. Güzel bir Anadolu şehri aslında. En genç ilimiz en güzel illerimizden birisidir. Burada yapacağınız ziyaretten inşallah memnun kalırsınız. Ziyaretiniz hayırlara vesile olsun diyorum " ifadelerinde bulundu .
O GÜZELLİĞİ O SICAKLIĞI BULDUK
Vali Ersin Yazıcı ise yaptığı açıklamada; "Öncelikle ev sahipliğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Biz Çay'ın Başkentinden çayın sıcaklığı ile geldik. Burada da o güzelliği o sıcaklığı bulduk. Tabi bu beni özellikle mutlu ediyor. Burada büyüdüm ailem burada yaşıyor, Burada yaşayacağım dolayısıyla görev yaptığım yer olan Rize ile Düzce arasında bu tür ilişkilerin daha sık olması, daha ileri düzeyde olması birbirimize her manada destek olmamız beni özellikle şahsen mutlu edeceğini belirtmek isterim. Biz her şey için müteşekkiriz. Geldiğimiz için çok mutluyuz bundan sonraki Sakarya Kocaeli gezilerimizde benzer şekilde tamamlanacaktır. Ev sahipliğiniz için tekrar teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu.
Heyet Düzce ziyaretini Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve sanayi bölgesine yaptığı ziyaretlerle sürdürdü.
EKONOMİK VE SOSYAL KONUMLARI DEĞERLENDİRDİK
Rize Heyeti, Düzce ve Rize illeri arasında yatırım ve proje paylaşımı ve ikili ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'i  makamında ziyaret etti.
Sıcak bir ortamda gerçekleşen görüşmede Başkan Keleş Düzce'de gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili Vali Yazıcı'ya bilgiler aktardı. Başkanlık makamında yapılan görüşmede Düzce ve Rize illerinin ekonomik ve sosyal konumları ele alındı. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş heyete Düzce ve Belediyeye ilişkin bilgiler verdi.
RİZE'DE BULUNMAKTAN ÇOK MUTLUYUM
Ziyarette kendisinin de Düzceli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Düzce ve Rize birbirine gerçekten çok benzeyen iki şehir. İnşallah her manada, başta sanayi olmak üzere, kültür, sanat, eğitim alanlarında iş birliklerimiz, ortaklaşa işlerimiz olur. Birbirimize sunacağımız katkılar olur. Birlikte güzel şeyleri paylaşmış oluruz. Ben bir Düzceli olarak Rize'de bulunmaktan gerçekten çok mutluyum. Rize gibi, dünya liderleri yetiştirmiş bir şehirde valilik yapmak herkese nasip olmaz, bu manada da kendimi gerçekten şanslı ve bahtiyar kabul ediyorum "dedi.
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde de Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır ve Meclis Başkanı Ertan Taşlı tarafından karşılanan heyete Meclis Toplantı Salonunda Düzce ile ilgili bilgiler aktarıldı.
TÜRKİYE DEĞİŞİYOR VE GELİŞİYOR
Rize ile Düzce'nin birbirine benzer özelliklerinin çok olduğunu ifada eden Çakır, "Düzce TSO 1959 yılında kurulmuş. 3 bini aktif toplam 4 bine yakın üyemiz var. 5084 sayılı yatırımların ve istihdamın teşvikten faydalanması bizleri adeta uçurdu. Depremle yıkılmış olun şehrimizi ayağa kalkmasında önemli katkısı oldu. Bunun ardından gelen bölgesel teşvikte de Düzce 4. Bölgede yer alıyor. İstihdam noktasında istediğimiz noktaya ulaştık diyebiliriz. 2005 yılında seçici olmadan kim gelirse gelsin diyorduk fakat geldiğimiz noktada artık seçici davranıyoruz. İleri teknoloji artık yöneldik diyebiliriz" dedi.
Karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak Rize'nin kalkınmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını anlatan Vali Yazıcı da, şunları kaydetti:
"Hizmet ederken önemli nokta, kurumlar ve kuruluşlar arasındaki uyum. Biz bunu yapıyoruz. Bunu da başardık. Türkiye değişiyor gelişiyor. İyi ki değişti, iyi ki gelişti. İyi ki ülke insanlarının refah seviyesi yükseldi. İnşallah biz üç gün boyunca hem ticaret ve sanayi odalarında hem üniversitelerimizden katkı almaya devam edeceğiz "dedi.
Rize Heyeti Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar'ı da ziyaret etti. Üniversite Rektörlük binasında düzenlenen istişare toplantısında üniversiteler arasında gerçekleştirilebilecek projeler görüşüldü.
Son olarak Düzce Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret eden Rize Heyeti bölgedeki ekonomik ve sanayi faaliyetleri hakkında Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu'ndan bilgiler aldı.
2012-2015 yılları arasında Rize Vali Yardımcısı olarak görev yapan Akçakoca Kaymakamı Mehmet Özer de görüşmelerde hazır bulundu.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI