Karakter boyutu :
Rize Bürokrasisi Sakarya'da

Rize Bürokrasisi Sakarya'da

Tarih 25 Kasım 2015, 15:10 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı başkanlığındaki Rize Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı ve beraberindeki Rize Heyetini ağırlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Sakarya'da farklı kültürden hemşehrilerimiz ile Dünya'ya örnek olacak bir kardeşlik içerisinde yaşıyoruz” ifadelerini kullanırken; Vali Yazıcı, "Sakarya ziyaretimizde de gördük ki; Büyükşehir Belediyemiz oldukça dikkat çeken yatırımları şehre kazandırmış" dedi. Görüşmede Vali Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Kahraman, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ve RTSO Üyeleri yer aldı.
TECRÜBE PAYLAŞIMINDA BULUNUYORUZ
Sakarya'da bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Vali Yazıcı, "Düzce, Sakarya ve Kocaeli şehirlerimize işbirliğinin gelişmesi adına ziyaretlerde bulunuyoruz. Rize Ticaret ve Sanayi Odası'nın organize ettiği ziyaretlerimizde şehir yöneticilerimizle tecrübe paylaşımında bulunuyoruz. Sakarya ziyaretimizde de gördük ki; Büyükşehir Belediyemiz oldukça dikkat çeken yatırımları şehre kazandırmış. İşbirliğimizin daha da güçlenmesi en büyük arzumuzdur" diye konuştu.
İŞBİRLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRMEYE HAZIRIZ
Başkan Toçoğlu ise, "Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizde tüm STK temsilcilerimizle her zaman işbirliği içerisindeyiz. Üniversitemiz ve STK'larımız ile şehrimiz için önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Diyalog bizim için çok önemli. Bu anlamda Sakarya'nın tüm paydaşları ile ciddi bir uyum yakaladığını ifade edebilirim. Şehrin geleceğini ilgilendiren her bir yapıcı öneriye açığız. Ziyaretinizden büyük memnuniyet duyduk. Önümüzdeki süreçte işbirliğimizi daha da güçlendirmeye hazırız" diye konuştu.
KARDEŞLİK İÇERİSİNDE YAŞIYORUZ
Ziyaretin devamında şehir ile ilgili misafir heyete bilgiler veren  Başkan Toçoğlu, Sakarya'nın kardeşlik coğrafyası olduğu vurgusunda bulunarak, "Sakarya'da farklı kültürden hemşehrilerimiz ile Dünya'ya örnek olacak bir kardeşlik içerisinde yaşıyoruz. Şehrimizde hemşehrilerimiz kardeşlik ve huzur ortamında hayatlarını sürdürmektedir. Sakarya yer altı ve üstü zenginliklerinin yanında kültürel bir zenginliğe ve çeşitliliğe sahiptir. Şehrimizde kardeşlik ve huzur ortamının devam etmesi için yerel yönetimler olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI