Karakter boyutu :
SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ!

SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ!

Tarih 25 Kasım 2015, 15:16 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Kocaeli'ndeki ziyaretleri kapsamında Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı Kocaeli'ndeki ziyaretleri kapsamında Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu beraberindeki heyet ile birlikte makamında ziyaret etti. Vali Yazıcı'ya,  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, RTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu,Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Genel Sekreteri Adnan Er, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Tahir Çelik, yönetim kurulu üyeleri Cem Temizel, Murat Artan, Ramazan Aydoğan, Yaşar Özdoğan, Muammer Çelik, Hakan Mürteza Agun, Yaşar İnce, İsmail Erdem, Emre Meral, Feruze Aykut, Mehmet Taşkın, Temel Yaşar Hacıömeroğlu, Mehmet Üzümcü, Mehmet Cevdet Akmehmet ile Gafur Karali, ve beraberinde Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ ve Ticaret Meclis Odası Başkanı Bülent Karagöz eşlik etti.
 Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından karşılanan Vali Ersin Yazıcı ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzaladı.
ÇAY'IN BAŞKENTİNDEN SANAYİNİN BAŞKENTİNE GELDİK
Ziyarette konuşan Vali Ersin Yazıcı, "Rize heyeti olarak bu bölgeye 3 günlük bir gezi planladık. Pazartesi günü Düzce'de, dün Sakarya'da, bugün de sanayinin başkenti olan Kocaeli'ndeyiz.Çay'ın başkentinden sanayinin başkentine geldik. Çay'ın sıcaklığıyla geldik, burada da sizlerin güler yüzünüzün sıcaklığıyla karşılandık. Öncelikle memnuniyetimizi ifade etmek isterim. İnşallah diğer kurumlarımızı da ziyaret ettikten sonra Rize'mize geri döneceğiz. Elbette çok büyük kazanımlarla döneceğiz. Çünkü sanayinin başkentinden tecrübe edineceğimiz, alabileceğimiz gerçekten çok fazla şey var. Kocaeli ile işbirliği ve fikir alış verişinde bulunmak için buradayız.  Onları bu birkaç günlük süre içerisinde hızlı bir şekilde edinme gayreti içerisinde olduk" ifadelerini kullandı.
SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUZ
Misafirperverliklerinden dolayı Vali Güzeloğlu'na teşekkür eden Vali Ersin Yazıcı, "Rize'ye gittiğimizden bu güne Kocaeli'nde çok güzel şeyler olmuş, çok şey değişmiş. Bu şehir Türkiye sanayisine ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. Siz sanayi de biz de Rize olarak Doğu Karadeniz'de turizm alanında Türkiye'nin önünden yürümeye devam ediyoruz. Rize'nin turizm şirketleri ile birlikte hareket ediyoruz. Doğu Karadeniz'de söz sahibi olmak istiyoruz. Kocaeli ile başta KOTO olmak üzere çeşitli iş birliği içinde bulunma arzusundayız. Herkes küçükte olsa bir proje üretirse çok iyi olur. Sizleri Rize'de ağırlamak istiyoruz" dedi.
MODEL KENT OLMAYI AMAÇLIYORUZ
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, "Şüphesiz Kocaeli'miz, Türkiye'nin cennet köşesinin her bir çiçeğini içerisinde barındıran, her birinin kokusunu, güzelliğini birlik ve beraberlik içerisinde yaşatan bir büyükşehir. Bu büyükşehir kimliğimizin, kültürümüzün ve zenginliklerimizin içerisinde Rize kökenli olan vatandaşlarımız da çok önemli ve çok güzel bir yer teşkil ediyorlar. Kültür değerleri ile olsun, kente kattıkları ekonomik katkılar ile olsun çok büyük bir yerleri var. Bugün Kocaeli Türkiye'nin büyük yürüyüşüne, 2023 hedeflerinin elde edilmesine yönelik o gelecek perspektifine zenginlik, derinlik ve büyüklük sunan bir şehir. İmalat sanayisinden ihracata, stratejik sektörlerden enerji dâhil temel bütün üretim alanlarına kadar Türkiye'de belirleyici bir kent. Bunu daha iyiye, ileriye ve inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği ve hepimizin inanarak, gayretle gerçekleştirmek için çaba sarf ettiği, dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisinden biri olmak hedefiyle bu süreci daha önemsiyoruz. Kocaeli'nin sanayideki bu belirleyici misyonunun aynı zamanda Türkiye'deki sanayi üretimini, sanayideki yüksek teknolojiye dönüşüm sürecini modelleyen ve Türkiye açısından da bir örnek teşkil eden bir model kent olmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Vali Ersin Yazıcı'ya günün anısına çini bir tabak takdim etti.
Vali Ersin Yazıcı ise Vali Güzeloğlu'na Rize'nin resmedildiği bir tabak, Rize Çayı ve Anzer balı takdiminde bulundu.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI