Karakter boyutu :
RİZE’YE YAKIŞAN BİR SANAT

RİZE’YE YAKIŞAN BİR SANAT

Tarih 26 Kasım 2015, 10:20 Editör reşat tula

Şehrin estetiğine önem veren Rize Belediyesi daha önce yapmış olduğu şehir içi görsel çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Daha önce Çiftekavak Dedeman önü, Fener Mahallesi, ve viyadük altlarında duvar üzerinde yapmış olduğu resim ve ışıklandırma çalışmalarının bir benzerini merkez Cumhuriyet Caddesi ile Atatürk Caddesini birbirine bağlayan ara merdivende gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Caddesi ile Atatürk Caddesini birbirine bağlayan ara merdiven üzerinde çevre düzenleme çalışması yapan Rize Belediyesi, RİKADER ile iş birliği içerisinde yürütmüş olduğu çalışmada, merdiven kenarında bulunan duvarlara şehrin kültürünü ve farklı figürlerini ressamların yapmış olduğu sanatsal çalışma ile vatandaşa sundu.

Öncesinde şehre yakışmayan bir görünüm içerisinde olan ara merdiven yeniden elden geçirilerek ressamların yapmış olduğu birbirinden güzel motiflerle süslenerek Rize Belediyesi tarafından ışıklandırıldı.

Merdiven duvarlarına, Rize’nin kültürünü yansıtan Rize mimarisine uygun taş ve ahşap ev, kara kovan petek, çay ve taka gibi değişik figürler ressamlar tarafından çizildi.

Özellikle daha önce geceleri karanlık ve vatandaşın çekinerek kullanmış olduğu bir alan olarak bilinen merdiven yenilenen yüzü ile daha ferah bir görünüme kavuşturularak, işlevsel hale getirildi.Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  23.10.2020
 

23.10.2020..

İzlenme: 7

   
  22.10.2020
 

22.10.2020..

İzlenme: 25

   
  21.10.2020
 

21.10.2020..

İzlenme: 22

   
  20.10.2020
 

20.10.2020..

İzlenme: 24

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

Tüm videolar