Karakter boyutu :
Karadeniz Araştırma Gemisi Hizmete Alındı

Karadeniz Araştırma Gemisi Hizmete Alındı

Tarih 27 Kasım 2015, 17:18 Editör reşat tula

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Karadeniz Araştırma Gemisi Hizmete Alınma Töreni Yapıldı.

Rize Limanı'nda düzenlenen törene; Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Kurum Amirleri, Üniversitenin akademik ve idari personeli ile Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu öğrencileri katıldı.
KARADENİZ ARAŞTIRMA GEMİSİ
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Karadeniz Araştırma Gemisi hakkında teknik bilgiler vererek geminin yapım aşamasının 8 ay sürdüğünü, projelendirilmesi ve imalatının yerli firmalar tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Geminin, ulusal ve uluslararası sularda seyir ve araştırma yapabilmesine imkân sağlayan özellikleri bulunduğuna dikkat çeken Karaman: "Karadeniz Araştırma Gemisi, araştırma çalışmalarının yanı sıra Su Ürünleri Fakültesi ve Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu öğrencilerinin dersleri ile ilgili denizde uygulama yapılması noktasında hizmet verecek " dedi.
GÜNÜN ANISINA ŞİLT VERİLDİ
Ardından Karadeniz Araştırma gemisinin yapımını sağlayan Ustaoğlu Tersanesi sahibi Kamil Ustaoğlu'na Vali Ersin Yazıcı ve Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, gemiyi projelendiren ve inşası süresince danışmanlık hizmeti veren Delpina Dizayn yetkilisi Neşat Karaer'e İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun ile Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap tarafından günün anısına üniversitenin şilti verildi.
Protokol Üyeleri ile birlikte gemiyi gezen Vali Ersin Yazıcı geminin içinde yetkililerden bilgi aldı ve hayırlı uğurlu olsun dedi.
 ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI
Araştırma gemisinin önemli bilimsel çalışmalara imza atacağını söyleyen Vali Yazıcı, " Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bilimsel olarak önemli bir adım attı. Üniversitemizin böyle güzel bir olaya mührünü vurmuş olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Rize, denizcilik potansiyeli açısından zengin bir şehrimiz. Araştırma gemimizin hem ülkemiz bilimine, hem de dünya bilimine büyük katkılar yapmasını diliyorum'' dedi.
Program ardından protokol üyeleri denizde bir süre tur attı.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 2

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 7

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar