Karakter boyutu :
Yazıcı Rize AFAD'ın teknik personelleriyle bir arada

Yazıcı Rize AFAD'ın teknik personelleriyle bir arada

Tarih 28 Kasım 2015, 15:28 Editör reşat tula

2015 yılının başından itibaren ilimizde sıkça yaşanan sel ve heyelan afetlerinden dolayı; hasar tespit ve iyileştirme çalışmalarında yoğun şekilde görev alan Rize AFAD'ın teknik personeli Vali Ersin Yazıcı ile kahvaltıda bir araya geldi.

2015 yılının başından itibaren ilimizde sıkça yaşanan sel ve heyelan afetlerinden dolayı; hasar tespit ve iyileştirme çalışmalarında yoğun şekilde görev alan Rize AFAD'ın teknik personeli Vali Ersin Yazıcı ile kahvaltıda bir araya geldi. Vali Yardımcısı Turan Yılmaz ve Rize AFAD İl Müdürü Şakir Kurk ve Şube Müdürü Mustafa Hüseyinpaşaoğlu'nun da bulunduğu kahvaltıya Rize AFAD'ın teknik personeli de katıldı.
YOĞUN ŞEKİLDE DEVAM EDİYORUZ
2015 yılı içerisinde çok sayıda afet yaşandığını belirten Rize AFAD İl Müdürü Şakir Kurk, yılın ilk ayından bu yana yaklaşık 2500 başvuru ile ilgilendiklerini, 12 teknik personel ve 3 araç ile sürekli arazide olduklarını belirtti. Teknik elemanlarımızca tespit edilen sorunlar ile ilgili iyileştirme çalışmalarının da yoğun şekilde devam ettiğini söyleyen Rize AFAD İl Müdürü Şakir Kurk, Sayın Valimizin emir ve talimatları doğrultusunda aynı ruh ve samimiyetle çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
ÖNEMLİ KURUMLARIMIZDAN BİRİDİR
Rize'nin afetler ile her an karşı karşıya olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı ise, Rize AFAD'ın yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini ve halktan gelen tepkilerin olumlu olduğunu söyledi.
Rize AFAD'a büyük iş düştüğünü belirten Vali Ersin Yazıcı , "AFAD acil durumlara müdahale, arama-kurtarma ve yardım faaliyetlerinde önde gelen kurumlarımızdan biridir. Arkadaşlarımızın özverili çalışmalarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hepiniz, yeri geliyor kendi hayatınızdan ve ailenizden ödün vererek çalışıyorsunuz. İlimizde meydana gelen acil olaylar dışında komşu illerimiz başta olmak üzere ülkemiz genelinde meydana gelen büyük doğal afetlere de koşuyorsunuz. İnşallah afetlerle karşılaşmayız. Sorumluluklar yüklenen, dirençli bir toplum oluşturma misyonuyla gayret gösteren siz değerli AFAD yönetimini ve çalışanlarını tebrik ediyorum "dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI