Karakter boyutu :
Dünya Çocuk Hakları Günü Rize'de de çeşitli etkinliklerle hatırlandı

Dünya Çocuk Hakları Günü Rize'de de çeşitli etkinliklerle hatırlandı

Tarih 28 Kasım 2015, 15:30 Editör reşat tula

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Rize'de de çeşitli etkinliklerle hatırlandı.
Dünya Çocuk Hakları Günü'nde düzenlenen etkinliklerde, çocuk haklarına dikkat çekiliyor, çocukların daha güzel bir dünyada yaşaması için yapılması gerekenler masaya yatırılıyor.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Rize'de de çeşitli etkinliklerle hatırlandı.
Dünya Çocuk Hakları Günü'nde düzenlenen etkinliklerde, çocuk haklarına dikkat çekiliyor, çocukların daha güzel bir dünyada yaşaması için yapılması gerekenler masaya yatırılıyor.
Çocuk Hakları Günü münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hakları Komitesince hazırlanan "Haksız Mıyız?" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
Davetlilere, farklılıkları özümseyip bir arada yaşamanın mümkün olduğu mesajını veren oyun, çocuklar ve diğer seyirciler tarafından beğeniyle izlendi.
İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Vali Ersin Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, öğrenci ve öğretmenler ile vatandaşlar katıldı.
KAMU SPOTLARIYLA TANITILDI
Okullardan öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen tiyatro oyunu öncesi izleyici çocuklara broşürler dağıtıldı ve bilgilendirici konuşmalar yapıldı. "Haksız Mıyız?" adlı oyunda farklı meslek gruplarında çalışan çocuklar ele alınarak; çocuk hakları konusunda bilgiler verilmiş, hakların ihmal edilmesi durumunda başvurulabilecek merciler hem tiyatro oyunuyla hem de sahne aralarında gösterilen Rize Çocuk Hakları Komitesi Tiyatro Ekibi oyuncularının hazırladığı kamu spotlarıyla tanıtıldı.
ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ
Program sonunda, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen  "Ben Çocuğum ve Haklarımla Varım" konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
FEDAKÂRLIKTAN KAÇINMIYORUZ
Öğrencilerin ortaya koydukları oyunda çok güzel bir performans sergilendiğini belirten Vali Ersin Yazıcı, "Eğitimin ve öğretimin bir parçası da sosyal etkinliklerdir. Çocuklar milletin güvencesidir. Çocukların, sosyal, ekonomik ve kültürel her türlü imkândan faydalanması gereklidir. Çocuklarımızın yetişmesine, geleceğe hazırlanmasında özel bir önem veriyoruz. Bu oyundan çok örnek alınması gerektiğini düşünüyorum. Rize'de de çocuklarımızın geleceği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığımızı ifade etmek istiyorum. Bu etkinlikte görev alan, emek veren herkese teşekkür ediyorum "dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI