Karakter boyutu :
Başkan Kasap’tan Engelliler Günü Mesajı

Başkan Kasap’tan Engelliler Günü Mesajı

Tarih 02 Aralık 2015, 15:51 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, engellilerin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ve engellilerin toplumsal yaşama katılmaları noktasındaki çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Engelli olmanın bir tercih olmadığını vurgulayan Başkan Kasap, “Engelli olmak bir noksanlık veya bir tercih değildir. Unutmamalıyız ki her birey bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızın toplumla iç içe yaşayabilmesini sağlamak, vatandaşlar arasında engelliler için farkındalık oluşturmak öncelikli görev ve amaçlarımız arasındadır. Sürdürmüş olduğumuz çalışmalarımızın engellilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak nitelikle olduğunu belirterek tüm engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyorum” dedi.

ENGELLİLERİN HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Cadde ve sokakları engelli vatandaşlara uygun hale getirebilmek için çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Başkan Kasap, amaçlarının engelsiz bir Rize oluşturmak olduğunu belirtti.

Başkan Kasap, “Rize Belediyesi olarak ‘Engelsiz Rize’ çalışmalarımız çerçevesinde sokaklarımıza hissedilebilir engelli yürüyüş bantları yerleştirdik. Caddeler üzerinde bulunan kaldırım rampaları ve yaya geçiş noktaları engelli vatandaşlarımızın sorun yaşamadan yararlanabilecekleri hale getirildi. Bu kapsamda sürdürmüş olduğumuz çalışmalar devam etmektedir” diye konuştu.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  02.12.2020
 

02.12.2020..

İzlenme: 9

   
  01.12.2020
 

01.12.2020..

İzlenme: 9

   
  30.11.2020
 

30.11.2020..

İzlenme: 9

   
  28.11.2020
 

28.11.2020..

İzlenme: 15

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar