Karakter boyutu :
HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN

HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN

Tarih 03 Aralık 2015, 13:51 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Merkez İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti.

Ziyaret ettiği okullarda, okul müdürleri ve öğretmenlerle RENK Projesi ile eğitim sorunlarını değerlendiren Vali Ersin Yazıcı, "Bizim ziyaretlerimizin amacı, çocuklarımızı daha iyi nasıl eğitebiliriz sorusuna cevap bulmaktır" dedi.
ÇOK GÜZEL YERLERDE OLACAK
Ülkelerin kalkınmasının ancak eğitimde sağladığı başarıyla mümkün olabileceğine işaret eden Vali Ersin Yazıcı, "Eğitimde başarının temel faktörü öğretmendir. Sizin ne kadar değerli bir iş yürüttüğünüzü çok iyi biliyorum. Gözlemlediğim kadarı ile çok güzel de bir ortamınız var. Sizlerin bu gayreti yıllar sonra ülkemize daha büyük bir hizmet olarak geri dönecektir. Yetiştirdiğiniz öğrenciler ülkemizin dört bir yanında çok güzel yerlerde olacak ve çok iyi hizmetler vereceklerdir "dedi.
EĞİTİME POZİTİF AYRIMCILIK
Rize'de eğitimin çıtasını bir adım daha yukarıya taşımak adına çalışmalar yaptıklarını belirten Vali Yazıcı,  "Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerdeki başarılarını da önemsiyor ve onlara elimizden gelen desteği veriyoruz. Devletimiz bu noktada çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim almaları için her türlü imkânı sağlamakta ve onları teknolojiyle buluşturmaktadır. Eğitim yuvalarımız bizim önceliklerimiz arasında yer almaktadır ve eğitime pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz "dedi.
ÖĞRETMEN KADAR ÖNEMLİDİR
Velilerle sürekli iletişim halinde olunması gerektiğini de belirten Vali Yazıcı,  "Velilerimizin çocuklarının eğitimine olan katkısı okuldaki öğretmen kadar önemlidir. Veli- Öğretmen- Öğrenci ilişkisini kurabilirseniz başarı da gelecektir" dedi.
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
Öğrencilerle bir süre sohbet ederek onların istek sorun talep ve memnuniyetini dinleyen Vali Ersin Yazıcı'ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı sevindiklerini ve mutlu olduklarını söylediler.
HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN
Her şey sizin elinizde diyen Vali Yazıcı, "Hedefinizde ne varsa onu gerçekleştirmek sizin elinizde çok çalışıp gayret ederseniz başarırsınız. Çalışan bir öğrenci için başarılamayacak bir iş yok. Hepinize üstün başarılar diliyorum. Hedeflerinizi yüksek tutun. Yüksek tutuğunuz hedeflere bugüne kadar göstermiş olduğunuz gayretli çalışmayla devam edin " diye konuştu.
HAYAL EDİN
Vali Yazıcı, öğrencilere birer birer söz hakkı vererek öğrencilerin ne hissettiklerini ve hangi mesleği seçmek istediklerini sordu. Birçok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Hayalleriniz varsa onlara gidin, onu yapın.  Hayal edin. Gerçek olmazsa da ulaşmak için çalışmaya devam edin "dedi.
UNUTMAYIN!
Çalışıldığı zaman birçok şeyin başarılabileceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Asla okumayı bırakmayın. Kitap okumaya her daim zaman ayrılması gerektiği unutulmamalıdır. Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar,  kendilerine yön vermede zorlanırlar "dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI