Karakter boyutu :
ENGELSİZ YÜREKLERDEN ENGELSİZ YANSIMALAR

ENGELSİZ YÜREKLERDEN ENGELSİZ YANSIMALAR

Tarih 04 Aralık 2015, 11:43 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Çayeli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin yaptığı çalışmalardan oluşan serginin açılışını gerçekleştirdi.

Engelli öğrencilerin çalışmalarından oluşan el emeği göz nuru eserler, açılan sergide görücüye çıktı. Sergi yoğun ilgi görürken, ziyaretçiler de öğrencilerin yaptığı çalışmaları dikkatle inceledi.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen serginin açılışına Vali Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, engelli öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri katıldı.
ENGELLERİ ORTADAN KALDIRDILAR
Bu tür etkinliklerin engelli öğrencilerin sosyal hayata katılmaları açısından önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Bu sergi engelli gençlerin eğitildiğinde ne kadar başarılı işler ortaya koyabildiğinin en güzel örneği. Engellerin, sanatla aşıldığını göstererek farklarını ortaya koydular. Engelleri ortadan kaldırdılar.  Engelli kardeşlerimizin sosyalleşmeleri açısından bu tür kültürel ve sanatsal üretimlerde bulunmaları en büyük beklentimizdir. Ben bu projenin gerçekleşmesinde öğrencilerimize, idarecilerimize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
DUYARLI OLMALIYIZ
Devlet ve millet olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını belirten Vali Yazıcı, "Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına duyarlı olmak zorundayız. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak, onların hayatın içine daha çok katılmalarını sağlamalıyız. Engellilerimizi topluma kazandırmak için devletimiz yoğun çalışmalar yapıyor. Çayeli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin çalışmalarından mutluluk duyuyoruz, bu eserlerle kendi iç dünyalarını yansıtan engellilerimizi tebrik ediyorum " diye konuştu.
Sergiyi gezerek, engelli öğrencilerle sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, engellilerin yaptığı resim ve el işi çalışmaları karşısında duygulandı.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 7

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 2

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 18

   
  21.09.2020
 

21.09.2020..

İzlenme: 10

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar