Karakter boyutu :
ENGELLER BİR TATLI TEBESSÜMDEN İBARETTİR

ENGELLER BİR TATLI TEBESSÜMDEN İBARETTİR

Tarih 04 Aralık 2015, 11:48 Editör reşat tula

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri tarafından düzenlenen gösteriler büyük beğeni topladı.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programa, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, Öğretmenler, Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri ve öğrenci aileleri katıldı.
Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı program çeşitli oyunlar ve tiyatro gösterisi ile devam etti. Program renkli görüntülere de sahne oldu. Öğrencilerin performansları büyük beğeni topladı.
FIRSAT VERİLMESİ HALİNDE…
Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Sadık Cengiz,  "Okulumuz öğrencileri kendilerine fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerini gösterdiler "dedi.
FARKINDALIK ÖRNEĞİ SERGİLEDİLER
Engellilerin sosyalleşmesine dikkat çeken Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap da, " Burada gösterilerini izlediğimiz Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ndeki evlatlarımızın aslında bizlere verdiği mesajın 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü olduğudur. Yani 3 Aralık'ı kutlamadı çocuklarımız farkındalık örneği sergilediler. Hepsi de çok başarılı oyunlar ile karşımıza çıktılar "diye konuştu.
Öğrenciler tarafından yapılan gösterileri ilgiyle izleyen Vali Yazıcı ise, başarılı bir organizasyon gerçekleştiği için öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.
SOSYAL HAYATIN AYRILMAZ BİR PARÇASI
Öğrencilerin etkinliklerini çok beğendiğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, " Bugün yavrularımız ile ne kadar gurur duysak azdır.  Bu özel öğrencilerimiz güzel bir program sergilediler. Kendilerini tebrik ediyorum. Engelli kardeşlerimiz sosyal hayatın ayrılmaz bir parçası. Bu yavrularımızın toplum içine çıkmaları ve sosyalleşebilmelerine katkı sağlayan ailelerine, onlara eğitim veren öğretmenlerine, sürekli yanlarında olan görevlilere ve hemşehrilerime teşekkür ediyorum" dedi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 2

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 7

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar