Karakter boyutu :
ENGELLER BİR TATLI TEBESSÜMDEN İBARETTİR

ENGELLER BİR TATLI TEBESSÜMDEN İBARETTİR

Tarih 04 Aralık 2015, 11:48 Editör reşat tula

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri tarafından düzenlenen gösteriler büyük beğeni topladı.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programa, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, Öğretmenler, Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri ve öğrenci aileleri katıldı.
Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı program çeşitli oyunlar ve tiyatro gösterisi ile devam etti. Program renkli görüntülere de sahne oldu. Öğrencilerin performansları büyük beğeni topladı.
FIRSAT VERİLMESİ HALİNDE…
Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Sadık Cengiz,  "Okulumuz öğrencileri kendilerine fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerini gösterdiler "dedi.
FARKINDALIK ÖRNEĞİ SERGİLEDİLER
Engellilerin sosyalleşmesine dikkat çeken Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap da, " Burada gösterilerini izlediğimiz Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ndeki evlatlarımızın aslında bizlere verdiği mesajın 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü olduğudur. Yani 3 Aralık'ı kutlamadı çocuklarımız farkındalık örneği sergilediler. Hepsi de çok başarılı oyunlar ile karşımıza çıktılar "diye konuştu.
Öğrenciler tarafından yapılan gösterileri ilgiyle izleyen Vali Yazıcı ise, başarılı bir organizasyon gerçekleştiği için öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.
SOSYAL HAYATIN AYRILMAZ BİR PARÇASI
Öğrencilerin etkinliklerini çok beğendiğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, " Bugün yavrularımız ile ne kadar gurur duysak azdır.  Bu özel öğrencilerimiz güzel bir program sergilediler. Kendilerini tebrik ediyorum. Engelli kardeşlerimiz sosyal hayatın ayrılmaz bir parçası. Bu yavrularımızın toplum içine çıkmaları ve sosyalleşebilmelerine katkı sağlayan ailelerine, onlara eğitim veren öğretmenlerine, sürekli yanlarında olan görevlilere ve hemşehrilerime teşekkür ediyorum" dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI