Karakter boyutu :
KUZEYİN (BİR)İNCİSİ RİZE

KUZEYİN (BİR)İNCİSİ RİZE

Tarih 05 Aralık 2015, 15:19 Editör reşat tula

Başarılarıyla olduğu kadar düzenledikleri etkinliklerle de adından söz ettiren Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü üyeleri, bu kez Rize'de bir araya gelerek Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret ettiler.

Başarılarıyla olduğu kadar düzenledikleri etkinliklerle de adından söz ettiren Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü üyeleri, bu kez Rize'de bir araya gelerek Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret ettiler. Kulüp Başkanı Nurşah Şahin ve Başkan Yardımcısı Faruk Köseoğlu'nun organize ettiği geziye Müjgan Kıldış ile Tahsin Eryılmaz da katıldı. 
Daha önce pek çok farklı şehre giderek çektiği fotoğraflarla sergi açan Şahin ve Köseoğlu, Rize'nin tarihi ve turistik yerlerini görüntülemenin yanı sıra çeşitli programlara da katılacaklar.
FOTOĞRAF SANATI İÇİN UYGUN BİR İL
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yazıcı, " Çay'ın Başkenti olarak tanımlıyorum ben Rize'yi. Rahatça gezip, dilediğinizce fotoğraf çekebiliyorsunuz. Gün doğumuyla başlayan fotoğraf serüvenine gün batımıyla son veremiyorsunuz.  Bu şehri fotoğrafsız anlatmak her şeyi eksik bırakır. Rize tarihi ve doğal güzellikleri açısından fotoğraf sanatı için uygun bir il  "dedi.
Vali Ersin Yazıcı, Rize'de bu yıl ilk kez düzenlenecek olan "Rize'de Doğa ve Manzara" adlı Ulusal Fotoğraf Yarışması ile kentin tarihi ve doğal güzelliklerini tüm Türkiye ile paylaşmak istediklerini de belirtti.
EN SICAK DOSTLUKLARIN LİMANI
Konuklarından, Rize'yi değerlendirirken, tarihi ve doğal güzelliklerin yanında, Çay bahçelerinin süslediği konakları da göz önünde bulundurmalarını isteyen Vali Yazıcı, " Burası Rize. Burası gerçekten anlatılmaz, yaşanır. Rize'nin benzersiz manzaralarını oluşturan tabiat güzelliklerini gezerken elinizden fotoğraf makinenizi bırakamayacaksınız.  Her nokta farklı bir güzelliğinin pozunu verecek sizlere. Bu şehrin her köşesi insanda fotoğraf çekme isteği yaratır. Rize'nin tarihi yapılarına ziyaretlerde bulunmayı da sakın unutmayın.  Rize, her köşesine gizlediği tarihi ve doğal mekânlarıyla sizleri bekliyor. Rize, paylaşılan bir bardak çayın, kurulan en sıcak dostlukların limanıdır" dedi.
ÇAY RİZE'Yİ RİZE DE ÇAYI SEVDİ
Rize Çayı'nın özelliklerini, üretim süreci ve faydalarını anlatan Vali Yazıcı, " Rize'de çay hayatın öznesidir. Çay Rize'nin toprağına nakış nakış işlenmiştir. Rize çayı tamamen doğal ve saf bir çay. Yetiştirilmesinden işlenmesine kadar geçen süreçte bu saflığını koruyan Rize çayını içtiğinizde; emin olun, sadece çay içiyor olacaksınız.  Üzerine kar yağan tek çay Rize çayıdır. Bu da çayın kimyasal ilaç kullanılmadan doğal olmasını sağlar "dedi.
ŞİFA KAYNAĞI BEYAZ ÇAY
Konuklarına beyaz çay ikramında bulunan Vali Yazıcı, " Beyaz çayı şifa kaynağı olarak ifade ediyoruz. Beyaz çay için bahar aylarının başında bu bitkinin henüz açmamış, tomurcuk haldeki üst yaprakları tek tek insan eliyle toplanıyor ve işlemden geçirilmeden direkt kurutuluyor. Bu tepedeki tomurcukların üzerinde 'beyaz tüyler' olduğu için adını buradan alıyor "dedi.
Ziyarette Kocaeli Kent Konseyi Fotoğraf Kulübü üyelerine İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Esra Alemdaroğlu, Rize Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Rize Gençlik Merkezi üyeleri de eşlik etti.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI