Karakter boyutu :
ŞEHRİN ESTETİĞİ TOPLANTIDA ELE ALINDI

ŞEHRİN ESTETİĞİ TOPLANTIDA ELE ALINDI

Tarih 04 Aralık 2015, 12:03 Editör reşat tula

Rize Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü koordinesinde Mimar Estetik Komisyonu üyelerinin katılımıyla Rize Belediye Meclis salonunda “Estetik Komisyonu” toplantısı düzenlendi.

Şehrin estetik görünümünü ve peyzaj çalışmalarını konu alan toplantıya konuşmacı olarak Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Dç. Emrah Yalçınalp katılırken, Rize Belediye Başkan Yardımcıları Coşkun Yeğen, Mustafa Arıcı  ve konu ile ilgili birim müdür ve çalışanları salonda yerlerini aldılar.

Ekonomik, Ekolojik ve Sosyolojik sürdürülebilirlik çerçevesinde, Kent Peyzajında Vizyon Belirleme konusunun ele alındığı toplantıya, Trabzon’dan katılan Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Dç. Emrah Yalçınalp, görsel sunum eşliğinde katılımcılara bilgiler aktardı.

Konuşmasında Kentleşme, şehrin estetiği ve peyzaj mimarlığının önemine vurgu yapan Yrd. Dç. Emrah Yalçınalp, yapmış olduğu görsel sunumda, ilimizin oldukça yağış alan bir bölge olması nedeni ile daha çok yurtdışında kullanılan ve yağmur suyundan faydalanılabilen peyzaj çalışmalarına yer verdi.

Toplantı’nın ikinci bölümünde ise ilimizin daha estetik bir görünüme sahip olabilmesi için neler yapılabileceği konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI