Karakter boyutu :
GİDERSİN MERSİNE; DÖNERSİN TERSİNE!...

GİDERSİN MERSİNE; DÖNERSİN TERSİNE!...

Tarih 07 Aralık 2015, 15:20 Editör reşat tula

Ç. Rizespor; bana göre ligin en sorunlu ve en zayıf rakiplerinden birine . ileride çok arayacağı belki bir puan olabilirdi ama 3 puanı daha çok bireysel hatalar yüzünden yediği 3 golle kaybetti.


Ç. Rizespor; bana göre ligin en sorunlu ve en zayıf rakiplerinden birine . ileride çok arayacağı belki bir puan olabilirdi ama 3 puanı daha çok bireysel hatalar yüzünden yediği 3 golle kaybetti.

Ç. Rizespor’un deplasmanlarda  bugüne kadar oynadığı futbolla; bazen övülecek tarafları, bazen de eleştirilecek tarafları oldukça çoktur.

Kendisiyle çok iyi hukukum olduğu ve kendisine tarafsızlığıyla çok güvendiğim hakem İlker Meral; bu maçta çok ciddi hatalar yaptı. Belli ki sezon başından bu yana süper ligde yönettiği ikinci maçı bunun ispati olabilir. Çünkü MHK kendisini daha çok PTT ve alt grupların maçlarına görevlendiriyordu. Belki de çok haklıydı. Mersin’in penaltısı doğruydu. Ancak Kweukeye ceza sahasının içerisinde Servet tarafından yapılan faulü nasıl görmezden gelirsin? Oyun içerisinde bir çok kez yine aynı Servet tarafından faulle durdurulan Servete bu kadar nasıl göz yumarsın? Penaltı öncesi Kweukeye yapılan faul değil miydi? Son 20 dakika da Mersin lehine, Ç. Rizespor aleyhine verdiğin faul tespitlerinin yarıdan fazlası hatalı. Sen iyisi mi yine 3. Lige geri dön. Ama bu MHK belki de seni ödüllendirir. Onu bilemem.

Sonuç olarak: Ç. Rizespor adına direklerden dönen toplar şanssızlıktı. Demek ki olmayınca olmuyor. Ancak Hikmet Karaman hocamıza da bir çift sözümüz olsun. Sayın Karaman; her hafta farklı bir takım sahaya sürüyorsun. Belki çok haklısın elindeki malzeme bu. Ancak; şu Bursa dan kiralık aldığın genç Ertuğrul’u bu kadar hatalı oynamasına rağmen oynatmaya ısrar ediyorsun ya..  doğru seneye Bursa’ya hazır gitsin.. Bir Tuszynski var ki.. Bu adamın oynadığı futbolu biz niye anlamıyoruz. Bu nasıl futbolcu? Geçelim Chevailer’e bu adamda forvetmiş. Belki.. Mehmet Akyüz ve Ahmet İlhan çok kötü ve formsuz. İnşallah temennimiz en kısa sürede bu kişiler ve takım toparlanır. Kaleci Itandje ve Kweuke dışındaki tüm futbolcular son derece formsuz ve sorumsuz. Böyle olduğu sürece kazanmamız oldukça güç.

 

 

 


Spor

Loic Remy: “3 Puan İçin Oraya Gittiğimizi Onlara Göstermemiz Gerekiyor”

Loic Remy: “3 Puan İçin Oraya Gittiğimizi Onlara Göstermemiz Gerekiyor” Süper Lig'in 6. haftasında Demir Grup Sivasspor ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor'un yıldız futbolcusu ...

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı

Çaykur Rizespor, Fenerbahçe Maçı Hazırlıklarına Başladı Süper Lig'in açılış maçında 11 Eylül Cuma günü Fenerbahçe ile sahasında karşılaşacak Çaykur Rizespor, hazırlıkl...