Karakter boyutu :
RTEܒdeÖğrenciler Beyaz Önlüklerini Giydi

RTEܒdeÖğrenciler Beyaz Önlüklerini Giydi

Tarih 08 Aralık 2015, 15:53 Editör reşat tula

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından birinci sınıf öğrencileri için 2015-2016 eğitim- öğretim yılı “Önlük Giyme Töreni” gerçekleştirildi.

Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Önlük Giyme Töreni’nde açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ: “ Değerli gençler, bugün giyeceğiniz beyaz önlük ile diş hekimliği mesleğine ilk adımınızı atacaksınız. Hekimlikle özdeşleşmiş olan beyaz önlükleriniz; sağlığın, temizliğin, dürüstlüğün, aydınlığın ve arınmışlığın simgesidir. Sizlerden bu önlüğün anlamını idrak ederek hareket etmenizi istiyorum.”dedi.Prof. Dr. Zeynep YEŞİL DUYMUŞ, öğrencilerin, mesleğin kutsallığının bilinci ile çok çalışıp üniversitemize layık öğrenciler ve başarılı diş hekimleri olmaları temennisinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

Özellikle tıp ve diş hekimliği fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin, temel nokta olan insana hizmet ölçüsünü esas almaları gerektiğinin altını çizerek konuşmasına başlayan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ise, öğrencilerin, gelecekte edinecekleri mesleklerinde de bu düşüncede ve inançta hareket etmeleri gerektiğini söyledi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN konuşmasını, öğrencilere öğrenim süresi boyunca başarılar dileyerek tamamladı. 
Konuşmaların ardından törenle öğrenciler önlüklerini giydi. Öğrencilere önlüklerini başta Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN olmak üzere dekanlar ve akademisyenler giydirdi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İstiklal Yaşar VURAL, Prof. Dr. Hasan EFE ile Prof. Dr. Ali BİLGİN, Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Gökhan DEMİRAL, dekanlar, öğretim elemanları, öğrenciler ve ailelerinin katıldığı tören, günün anısına toplu fotoğraf çektirilmesi ve müzik dinletisinin ardından sona erdi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI