Karakter boyutu :
KÜTÜPHANE’NİN AÇILIŞI YAPILDI

KÜTÜPHANE’NİN AÇILIŞI YAPILDI

Tarih 08 Aralık 2015, 16:01 Editör reşat tula

Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde kurulan kütüphanenin açılışı yapıldı.

Kütüphane açılışındaki kurdeleyi Vali Ersin Yazıcı, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ve Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Adem Külünk birlikte kesti.
Vali Ersin Yazıcı, kütüphanenin açılışında yaptığı açıklamada, çocuklara okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğine dikkati çekti.
KİTAPLAR VE KÜTÜPHANELER TOPLUMUN GELECEĞİDİR
Kitap okuma kültürünü ilimizde yaygınlaştırmak ve bunu alışkanlık haline getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Kütüphanelerin açılmasının yeterli olmadığını, buradan yararlanabilmek, devamlılığı sağlamak, içindeki bilgi hazinelerinden herkesin yararlanmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Kütüphaneleri sahiplenmek için hepimize görev düşüyor" dedi.
EN GÜZEL ARKADAŞ KİTAP
Kütüphanenin Rize'ye ve eğitime katkıda bulunacağından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bizler okuma faaliyetlerinin yaygınlaşması için kütüphaneleri çok gerekli görüyoruz. İnşallah öğrencilerimiz en güzel şekilde faydalanacaktır. Gerçekten güzel bir hizmet. En güzel arkadaşın kitap olduğunu yaşayarak öğrenmeliyiz. Aksi takdirde toplumsal anlamda bir aydınlanmadan söz edemeyiz "dedi.
EN EŞSİZ ESER
Kütüphanelerin varlığının son derece önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Bu kütüphanemiz Rize'nin kültür hayatına yeni bir değer daha katacak. Burada elbette öğrencilerimize, öğretmenlerimize çok iyi kütüphane ortamı sunmak istiyoruz. Rize halkına da bu hizmeti vermek istiyoruz. 20.000 kitabı aşacak kütüphanenin en eşsiz eseri ise 'Ahmed Karahisari Mushaf-ı Şerifi' adıyla tanınan Kur'an-ı Kerim'in 'tıpkı basımı' büyük ilgi görecektir "şeklinde konuştu.
EĞİTİMİN AYRILMAZ BİR PARÇASI”
Okula kazandırılan kütüphane sayesinde öğrencilerin daha çok kitap okuyarak başarılarını yükseltebileceklerini belirten Vali Yazıcı, "Okumanın önemli bir parçası olan kütüphaneler, eğitimin de ayrılmaz bir parçasıdır. Bu kütüphanelerin amacı çocuklarımıza kütüphaneleri sevdirmek ve faydalanmalarını sağlamaktır. Alışılmış kütüphane konseptinden farklı olarak oluşturulan bu kütüphane inşallah çocuklarımızla birlikte velilerimize de okuma alışkanlığı kazandıracaktır. Kütüphanemizin ilimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum " diye konuştu.
KİTAP OKUMA SAATİ
Açılış sonrası Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, İl Müftüsü İsmail Yalçın, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Adem Külünk, Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Gündoğar RENK Projesi kapsamında öğrencilerle birlikte açılışı yapılan kütüphanede kitap okuyarak, oluşturulan kütüphanenin hayırlı olması dileklerinde bulundu.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI