Karakter boyutu :

Rize Travel Turkey İzmir 2015 Fuarı'nda tanıtılacak

Tarih 10 Aralık 2015, 10:16 Editör reşat tula

Rize, 10-13 Aralık tarihleri arasında İzmir Fuar Alanı, Kültürpark'ta organize edilen Travel Turkey İzmir 2015 Fuarı'nda tanıtılacak. Türkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan fuarda Rize bütün yönleriyle tanıtılacak.

Vali Ersin Yazıcı, Travel Turkey İzmir Turizm Fuarının tanıtım açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Yurtiçi ve yurtdışından binlerce kişi tarafından gezilen fuarda dikkat çekmek için bu yıl da farklı bir çalışma hazırladıklarını" söyledi.
ŞEHİRLER YARIŞIYOR
Fuarda ziyaretçilere Rize'yi tanıtacaklarını belirten Vali Yazıcı, "Rize, doğası, yaylaları, konakları, buzul gölleri, köprüleri, şelaleleri ve Kaçkarları ile görülmeye değer bir şehirdir. Bugün artık dünyada şehirler birbiriyle yarışıyor. Her şehir kendi değerini ortaya koyarak bu yarışın içerisinde yer alma çabasını gösteriyor. Rize olarak, bu yarışın içinde olmanın gururunu yaşıyoruz"dedi.
EN GÖZDE ŞEHİRLERDEN BİRİ OLACAK
Rize'nin muhteşem bir doğaya sahip olduğunu ve tanıtımına katkı sağlamak adına çaba sarf ettiklerini belirten Vali Ersin Yazıcı,  "Hep birlikte Rize'nin tanınır hale gelmesi ve turizmden daha çok pay alması için gayret etmek zorundayız. İnanıyorum ki bu çabamız zamanla meyvelerini verecek ve Rize istediğimiz payı alacak. Yakın gelecek de en gözde şehirlerden biri olacak  "dedi.
TURİZMDE İDDİALI BİR İL
Tarihiyle, doğasıyla ve insanlarının sıcak samimiyetiyle Rize'nin, görülmesi gereken bir il olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Fuarlar tanıtımların en iyi yapıldığı, turizmin planlandığı ve kanaatlerin etkilendiği en önemli organizasyonlardır. Zengin bir turizm hazinesini içinde barındıran alternatif bir turizm destinasyonu olan ilimizin bilinilirliğinin arttırılması ve kültürel zenginliklerinin tanıtılması bakımından çok önemli bir fırsat değerlendirmiş oluyoruz. Turizmde iddialı bir il olduğumuzu ve ilimizin dünya ile entegre olması için sürdürülebilir bir tanıtım faaliyeti içerisindeyiz  "dedi.
GÖREVE GELDİĞİMİZ GÜNDEN BERİ
Rize'nin keşfedilmeyi bekleyen bir coğrafya olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, şunları kaydetti: "İzmir'de çok geniş çevreler tarafından ziyaret edileceğini beklediğimiz tanıtım günleri, tanışma, birlik, beraberlik ve dostlukların pekişmesine, iller arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını da fırsat sağlayacaktır. Bu nedenle şehrimizin tarihi, kültürel, folklorik ve doğal güzelliklerinin tanıtımına göreve geldiğimiz günden bu yana önem veriyoruz. Buna inanan ve bilen arkadaşlarla çıktığımız yolda Çay'ın Başkenti Rize'yi en iyi şekilde tanıtmaya, anlatmaya gayret ediyoruz "dedi.
 VİZYON SAHİBİ BİR RİZE
Rize'yi her yönüyle tüm dünyaya tanıtmak amacıyla bir tanıtım atağı başlatıldığını ifade eden Vali Yazıcı,  "2023 Yılında Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlama törenlerine şimdiden hazırlanıyoruz. 2023 yılında turizm, eğitim, sosyal, kültürel alanlarda kontrollü biçimde büyümüş, vizyon sahibi bir Rize gayretlerimizin ürünü bu çalışmaları yapıyoruz. İlimizi tanıtmak çabasındayız" dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI