Karakter boyutu :
MİNİK KALEMLERDEN BÜYÜK ÖYKÜLER

MİNİK KALEMLERDEN BÜYÜK ÖYKÜLER

Tarih 09 Aralık 2015, 16:05 Editör reşat tula

RENK Projesi'nden bir kitaba uzanan bir başarı öyküsü. Birbirinden bağımsız olarak kaleme alınan, ama hepsi bir arada bir bütün oluşturup, bir öyküyü anlatan anılardan oluşan bir kitap.

RENK Projesi'nden bir kitaba uzanan bir başarı öyküsü. Birbirinden bağımsız olarak kaleme alınan, ama hepsi bir arada bir bütün oluşturup, bir öyküyü anlatan anılardan oluşan bir kitap. Bir şarkıyı yeniden söylemek değil; ona kişiliğini, ruhunu, tarzını katarak, başka, bambaşka, sanki yeni bir şarkı gibi ortaya çıkarmak olduğunu gösteren bir çalışma. Mükemmel bir şekilde tasarlanmış öyküleri, insanı kendinden geçirip, bulutların üzerine çıkaracak bir dinginlik içinde okurken, minik yazarlar abartıdan, oyundan uzak, içten ve doğal bir şekilde onlara eşlik ediyor. Minik yazarların yorumuyla ayrı bir güzelliğe bürünen bu öyküler, küçük, kısa ama aslında büyük, çok büyük bir eser.
PAYLAŞMAK İSTEDİLER
Ardeşen Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda eğitim gören 4.sınıf öğrencileri anılarını, hayallerini, rüyalarını yazdı.
Minik yazarlar, yazdıklarının kitap haline gelmesinden mutlu oldular. Hayallerinin yanı sıra başlarından geçen olay ve olguları öykü olarak kitaplarında toplayan minik yazarlar, mutluluklarını ve yazdıklarından oluşan kitaplarını paylaşmak için Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret ettiler.
Minik yazarlar, Vali Ersin Yazıcı'ya kaleme aldıkları kitaplarını hediye etti. Öğrencilere teşekkür eden Vali Yazıcı, başarılarının devamını diledi.
FIRSAT TANINDIĞI TAKDİRDE
Öykülerin kahramanlarının hayatın içinden kişiler olduğunu söyleyen Koordinatör Sınıf Öğretmeni İsmail Yeşil, "Minik Kalemler, bu eserleriyle her zaman birer minik olarak görülen çocukların fırsat tanındığı takdirde ne kadar güzel şeyler yapabileceklerini göstermiş oldular. Çalışmamızın küçük büyük tüm çocuklara ve eğitimcilere yararlı olmasını diliyoruz "diye konuştu.
BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞIDIR
Öyküleri özenle yazan öğrencileri tebrik eden Vali Ersin Yazıcı, "Bunlar kurumsal kimlik açısından da son derece önemlidir. Yazılı hafıza hayatımızın her alanında yanımızda olacak ve bizler de sizlerle her zaman gurur duyacağız.  Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bunlar bizim için gurur kaynağıdır. Hem olumlu örnekler olması bakımından hem de bir eserimiz olmuş oldu. Bol bol okuyarak ve yazarak bu yeteneğinizi daha da geliştireceksiniz. Ailelerinizi ve öğretmenlerinizi de tebrik ederim. Okumaya her zamankinden daha fazla vakit ayırın.  Başarılarınızın devamını diliyorum. Umuyorum ki en kısa zaman da yazdıklarınızı okuyacağız" dedi.
MİNİK YAZARLARIN BÜYÜK ÖYKÜLERİ
Çocukların eser bırakmasından çok mutlu olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Bu Minik Yazarların Büyük Öyküleri, hem okumayı hem yazmayı teşvik ediyor. Onları geleceğin yazarları olarak görüyorum. Beni çok heyecanlandırdı. Öğrencilerimizin okumaya istekleri, hayallerinin gücü ve çeşitliliği beni duygulandırdı. Kendilerini kutluyorum. Öğrencilerimizin okuma ve yazma alışkanlığı kazanmasına yönelik bu projeye emek verenleri tebrik ediyorum. RENK Projesi'nin ilimize, okullarımıza, öğrencilerimize önemli katkıları oluyor. Bu proje  gerçekten çok güzel bir proje "dedi.
Hayallerinin yanı sıra başlarından geçen olay ve olguları "Minik Kalemlerden Öyküler" adlı kitaplarında toplayan minik yazarlar yeni çalışmalarla yazmaya devam edeceklerini ifade ettiler.
Ziyarette Minik Kalemlere, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Ardeşen Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Cumali Yazıcı, Koordinatör Sınıf Öğretmeni İsmail Yeşil eşlik etti.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI