Karakter boyutu :
İNSAN HAKKI KUTSAL VE MÜBAREKTİR

İNSAN HAKKI KUTSAL VE MÜBAREKTİR

Tarih 10 Aralık 2015, 10:16 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yaratılmışların en yücesinin insan olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "İnsan hakkı kutsal ve mübarektir. Bu nedenledir ki her şeyin en iyisi en güzeli ve en değerlisine layıktır. İnsan hakkıyla kul hakkını özdeşleştirmeliyiz. İnsan hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallardır. İnsan hakları, bütün insanlığın ortak değeri, tüm uygar ülkelerin ortak paydasıdır. İnsanlar arasında hiçbir zaman ayırım gözetmeksizin onlara hür, eşit bireyler olarak, insan onuru ile bağdaşan tarzda muamele etmek, insan hakları kavramının özüdür" dedi.
DEVLETİMİZİN ÖNCELİKLİ HEDEFLERİ ARASINDADIR
Tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, hür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, "Ülkemizde de insan haklarının korunması ve ileri götürülmesi, devletimizin öncelikli hedefleri arasındadır. Halkımızın istek ve beklentileri doğrultusunda, ülkemizde birçok alanda önemli ilerlemeler kaydedilmiştir.  Bu konuda görev sadece devlete değil bireylere, sivil toplum örgütlerine ve medyaya da düşmektedir "dedi.
İNSAN HAKLARI KURULLARI                                                         
Toplumda insan hakları bilincinin geliştirilmesinin önemli olduğunu açıklayan Vali Yazıcı, "İlimizde de Vali Yardımcısının başkanlığında 17 temsilciden oluşan İnsan Hakları Kurulları kurulmuştur. Bu kurulların amacı toplumu ve uygulayıcıları eğiterek insan haklarının korunmasını sağlamak, insan hakları ile ilgili gerekli inceleme ve araştırmaları yapmak, inceleme ve araştırma sonuçlarını yetkili mercilere bildirmektir "dedi.
ADRES TUZCUOĞLU MEMİŞAĞA PARKI
İnsan haklarını korumadaki başarının, önemli ölçüde insan hakları bilgisi ve bilincinin yaygınlaşmasına bağlı olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "İlimiz İnsan Hakları Kurulu 10 Aralık 2015 Dünya İnsan Hakları Günü etkinlikleri kapsamında Tuzcuoğlu Memişağa Parkı'nda stant açarak afiş asılması, insan hakları konusunda broşür ve ilgili doküman dağıtılması kararı almıştır" dedi.
BİZZAT BAŞVURABİLİRLER
Tüm Rizelilerin dünya insan hakları gününü kutlayan Vali Yazıcı, "Hak ihlaline uğrayan herkes Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarda bulunan bu kurullarımıza bizzat başvurabilirler. Kişi, kurum ve kuruluşların, birbirlerinin insan haklarına saygı göstereceğine inanarak, tüm vatandaşlarımızın İnsan Hakları Gününü kutlar, esenlikler dilerim " dedi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 22

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar