Karakter boyutu :
İNSAN HAKKI KUTSAL VE MÜBAREKTİR

İNSAN HAKKI KUTSAL VE MÜBAREKTİR

Tarih 10 Aralık 2015, 10:16 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yaratılmışların en yücesinin insan olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "İnsan hakkı kutsal ve mübarektir. Bu nedenledir ki her şeyin en iyisi en güzeli ve en değerlisine layıktır. İnsan hakkıyla kul hakkını özdeşleştirmeliyiz. İnsan hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallardır. İnsan hakları, bütün insanlığın ortak değeri, tüm uygar ülkelerin ortak paydasıdır. İnsanlar arasında hiçbir zaman ayırım gözetmeksizin onlara hür, eşit bireyler olarak, insan onuru ile bağdaşan tarzda muamele etmek, insan hakları kavramının özüdür" dedi.
DEVLETİMİZİN ÖNCELİKLİ HEDEFLERİ ARASINDADIR
Tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, hür ve onurlu yaşama hakkına sahip olduklarını belirten Vali Ersin Yazıcı, "Ülkemizde de insan haklarının korunması ve ileri götürülmesi, devletimizin öncelikli hedefleri arasındadır. Halkımızın istek ve beklentileri doğrultusunda, ülkemizde birçok alanda önemli ilerlemeler kaydedilmiştir.  Bu konuda görev sadece devlete değil bireylere, sivil toplum örgütlerine ve medyaya da düşmektedir "dedi.
İNSAN HAKLARI KURULLARI                                                         
Toplumda insan hakları bilincinin geliştirilmesinin önemli olduğunu açıklayan Vali Yazıcı, "İlimizde de Vali Yardımcısının başkanlığında 17 temsilciden oluşan İnsan Hakları Kurulları kurulmuştur. Bu kurulların amacı toplumu ve uygulayıcıları eğiterek insan haklarının korunmasını sağlamak, insan hakları ile ilgili gerekli inceleme ve araştırmaları yapmak, inceleme ve araştırma sonuçlarını yetkili mercilere bildirmektir "dedi.
ADRES TUZCUOĞLU MEMİŞAĞA PARKI
İnsan haklarını korumadaki başarının, önemli ölçüde insan hakları bilgisi ve bilincinin yaygınlaşmasına bağlı olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "İlimiz İnsan Hakları Kurulu 10 Aralık 2015 Dünya İnsan Hakları Günü etkinlikleri kapsamında Tuzcuoğlu Memişağa Parkı'nda stant açarak afiş asılması, insan hakları konusunda broşür ve ilgili doküman dağıtılması kararı almıştır" dedi.
BİZZAT BAŞVURABİLİRLER
Tüm Rizelilerin dünya insan hakları gününü kutlayan Vali Yazıcı, "Hak ihlaline uğrayan herkes Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarda bulunan bu kurullarımıza bizzat başvurabilirler. Kişi, kurum ve kuruluşların, birbirlerinin insan haklarına saygı göstereceğine inanarak, tüm vatandaşlarımızın İnsan Hakları Gününü kutlar, esenlikler dilerim " dedi.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI