Karakter boyutu :
Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Tarih 11 Aralık 2015, 18:01 Editör reşat tula

İzmir Gaziemir’de 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında bu yıl 9.’su düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nın ikinci gününde fuar alanı yerli yapancı ziyaretçilerini ağırlıyor.

Rize’yi temsilen Rize Valiliği, Rize Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, turizm dernekleri, bölgede faaliyet gösteren otel ve seyahat acenteleri katıldığı Travel Turkey İzmir Turizm Fuarına her yıl olduğu gibi bu yılda ilgi büyük.

Doğa ve kültür turizminin birçok çeşidinin bulunduğu, farklı alternatif turizm türlerine sahip olan Rize’nin tanırımı ulusal ve uluslararası düzeyde Rize Valiliği koordinesinde Rize Belediyesi’nin katkıları ile oluşturulan stantta yapılıyor. Ülkemizin turizm zenginliklerini yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen Uluslararası Fuar’a, 30 ayrı ülkeden 902 katılımcı firma 67 ülkeden ziyaretçi bulunuyor.

BAŞKAN KASAP RİZE STANTINDA ZİYARETÇİLERİ AĞIRLIYOR…

Rize’nin doğasını anlatan fotolardan oluşan dekoru ile dikkat çeken Rize stant’ında ilimizin kültürü, tarihi, doğası, folkloru, müziği, otantik mimarisi, özgün yemekleri ve misafirperverliği ziyaretçilere tanıtılırken, stant’a gelen ziyaretçiler Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ile sohbet ederek ilimiz ile ilgili merak etikleri konularda fikir alışverişinde bulunuyor. Ziyaretçilere ilimizi detaylı şekilde tanıtan Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Rize Belediyesi tarafından hazırlanan el broşür ve kitapçıklar Fuar alanında bulunan ziyaretçilerin ilimizi daha yakından tanımalarına imkân veriyor.

Kemençe ve tulum eşliğinde oynanan horonlar ile eğlenen ziyaretçiler, stant’ içerisinde bulunan Atmaca kuşu ile fotoğraf çekiniyor ve bir yabani kuş türü olarak bilinen Atmaca’nın doğadan nasıl tutulduğu, eğitildiği, eğitildikten sonra ne amaçla kullanıldığı konusunda bilgiler alıyor.

ŞEHİT BİNBAŞI ARSLAN KULAKSIZ’IN EŞİNDEN RİZE STANDINA ZİYARET…

Rize'de 3 yıl görev yapan ve Muş'un Malazgirt İlçe Jandarma Komutanlığına atanan, Malazgirt ilçe merkezinde eşi ve çocuğuyla birlikte bulunduğu otomobiline, teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda ağır yaralanan ve şehit düşen Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın Eşi Sibel Kulaksız ve Kızı İrem Kulaksız Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ı Rize standında ziyaret etti.

Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'ın Eşi Sibel Kulaksız ile bir süre sohbet eden Başkan Kasap, kısa bir süre önce Rize Belediye Meclisinin almış olduğu karar doğrultusunda Rize’de bulundukları süre içerisinde oturmuş oldukları sokağın ismini “Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız” olarak değiştirileceğini ve isminin Rize’de ölümsüzleştirileceğini söyleyerek, ileriki günlerde yapılacak törene kendilerini davet etti.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 5

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 9

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 14

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar