Karakter boyutu :
AYDIN VE RİZE BORSALARI KARDEŞ OLDU

AYDIN VE RİZE BORSALARI KARDEŞ OLDU

Tarih 12 Aralık 2015, 09:30 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Rize İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı ve İl Genel Meclis Üyeleri, Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan ve Üyeleri ile birlikte Aydın Valisi Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti.

Makam ziyareti sonrası Vali Ersin Yazıcı Başkanlığındaki Rize Heyeti, Aydın Ticaret Borsası ve Rize Ticaret Borsası arasındaki kardeşlik protokolü imzalamak için Aydın Ticaret Borsasında düzenlenen törene katıldılar.
 Aydın Ticaret Borsası binasında gerçekleştirilen protokol törenine Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Vali Ersin Yazıcı, Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bahri Erdel, Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı Resul Okumuş, ATB Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, RTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, ATB Genel Sekreteri Çimen Mutlu, RTB Genel Sekreteri İsmail Kocaman ile ATB ve RTB Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
BİR KARADENİZLİ OLARAK BENİ ÇOK MEMNUN ETTİ
Kardeş borsa protokol töreninde konuşan Aydın Valisi Erol Ayyıldız, kendisinin de Karadenizli olduğunu belirterek; "Aydın ile böyle güzide ve değerli bir şehir olan Rize arasında böyle bir protokolü imzalaması hem Aydın Valisi hem de bir Karadenizli olarak beni çek memnun etti. Aydın şehri gerek bereketli topraklarıyla gerek iklim şartlarıyla gerek insanlarıyla gerek de tatil şehri olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Aydın geçmişinde çok düşman işgaline maruz kalmış ve çeşitli medeniyetlere de beşiklik etmiş coğrafyadır. Keza Rize de hepimizin bildiği gibi çok yağış alması ile gür ormanları ile yaylaları ile o yöre insanlarının mizaçları ile ve sadece orada yetişen gıda ürünleri ile akıllara kazınmıştır. Ben çalışmalarından ve böyle bir gelişmeyi gerçekleştirmelerinden dolayı Rize Valisi Ersin Yazıcı'ya, Aydın ve Rize Ticaret Borsası başkan ve üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.
BU PROTOKOL BİZLER İÇİN ÇOK KIYMETLİ
Kardeşlik protokolü kapsamında Aydın'a gelmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı da; " İki şehrimiz arasında imzalanan bu protokol bizler için çok kıymetli. Bu gelişme Rize ve Aydın için ekonomik, kültürel, tarımsal alanda birçok gelişmeyi de tetikleyecek bir adımdır. Örneğin; Rize'de her ne kadar zeytin çok tüketilse de, zeytinyağı tüketimi zeytin tüketimi kadar yaygın değildir. Ancak bundan sonra bu tüketim oranı artacaktır. Bu tarz gelişmelerin bundan sonraki zaman diliminde her alanda ilerleme kaydedeceğini ümit ediyorum.  Aydın'da çay, Rize'de ise zeytinyağının tanıtımına katkı sağlayacağına inandığım bu protokolle ikili ilişkiler gelişecektir. Aydın Valisi Erol Ayyıldız 'a, borsa başkanlarıma ve emeği geçen herkesi tebrik ve teşekkür ederim" diye konuştu.
AYDIN VE RİZE BORSALARI KARDEŞ OLDU
Törende yapılan konuşmaların ardından "Kardeş Borsa" protokolü Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı ve Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan tarafından karşılıklı olarak imza altına alındı.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI