Karakter boyutu :

"Didi" Arap ülkelerinde Pazarını Genişletiyor!

Tarih 12 Aralık 2015, 09:33 Editör reşat tula

Türkiye’de piyasaya çıktıktan sonra kısa sürede soğuk çay piyasasında adından söz ettiren DİDİ, yurt dışında da soğuk çay markaları arasından sıyrılmaya devam ediyor.

Son zamanlarda Türkiye’deki Arap turist sayısının artmasını fırsata çevirip pazar payını arttırmak için Birleşik Arap Emirlikleri pazarındaki çalışmalarına ağırlık veren ÇAYKUR, siyah ve yeşil çay çeşitlerinin yanı sıra DİDİ ile de bu pazarda adından söz ettirmekte iddialı.

Ortadoğu ve Afrika pazarlarına ulaşmayı hedefleyen üreticilere yönelik olarak 07-09 Aralık 2015 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Abu Dhabi kentinde düzenlenen Abu Dhabi, Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Sial Middle East’te siyah ve yeşil çay çeşitlerinin yanında Didi çeşitleri ile de ziyaretçilerin karşısına çıkan ÇAYKUR büyük ilgiyle karşılaştı.
Fuar ziyaretçilerinin ürünlerine çok yakın ilgi gösterdiğini belirten Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri pazarındaki pazar payını artırma çalışmaları kapsamında fuar boyunca körfez ülkelerinden önemli firmalar ile distribütörlük görüşmeleri yaptıklarını belirtti. 

Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “Henüz 2 buçuk yıldır piyasada yer almasına rağmen Türkiye’de büyük talep gören ve çok beğenilen Didi’mizin  Overseas for Water LLC firması ile 3 ay önce yaptığımız anlaşmayla Birleşik Arap Emirlikleri’nde dağıtımına başlamamıza karşın  kısa sürede pazarın aranan markalarından olmasını başardık. Didi’miz artık Birleşik Arap Emirlikleri’nde A sınıfı marketler ve petrol istasyonları dâhil olmak üzere 426 marketteki raflarda yerini aldı. İnşallah Didi’miz diğer ürünlerimizin de önünü açacaktır.  Didi ‘de elde ettiğimiz bu başarının ardından, aynı başarının kuru çay ürünlerimizde de gerçekleştirilmesine yönelik yapılacak çalışmalar için buradaki arkadaşlarımızla fikir alışverişinde bulunduk, değerlendirmeler yaptık. İnşallah bu fuarlar buna vesile olacaktır. Tüketiciler bizi ve ürünlerimizi daha yakından tanıyacaklardır.” Dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI