Karakter boyutu :
Rize'de Kanser Hastaları Umre'ye Gönderildi

Rize'de Kanser Hastaları Umre'ye Gönderildi

Tarih 12 Aralık 2015, 09:43 Editör reşat tula

Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği'nin, Türk Hava Yolları sponsorluğunda başlattığı Kutsal Topraklarda Manevi Şifa Projesi kapsamında kanser hastaları Umre'ye gönderildi.

Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği Başkanı Dr. Nilüfer Emen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği olarak Rize Valiliğinin, hayırsever iş adamları ve bağışçıların katkılarıyla kanser hastalarına manevi destek için Kutsal Topraklarda Manevi Şifa projesini hayata geçirdiklerini anımsattı.

rizede-kanser-hastalari-umreye-gonderildi-(1).jpg

18-65 yaş arasındaki başvuru koşullarına uygun kanser hastalarından 7 kişiyi umre ziyaretine gönderdiklerini bildiren Emen, "Kanser hastalarını hayallerine kavuşturduk. Bir hafta kalacaklar, ibadetlerini yapacaklar. 18 Aralık'ta da geri dönecekler. İnşallah geri döndükleri zaman hastalıkla baş etme yetenekleri de daha fazla artmış olacak. Manevi destekle hastalıklarının gidişatında olumlu gelişme olacağını ümit ediyoruz" dedi.

Emen, projeye destek veren Rize Valisi Ersin Yazıcı ile eşi Hanife Yazıcı'ya, THY Genel Müdürü Temel Kotil'e ve hayırsever vatandaşlara da teşekkür etti.

rizede-kanser-hastalari-umreye-gonderildi-(3).jpg

Öte yandan, Rize Valiliği önünde gerçekleştirilen uğurlama programına ise Rize Valisi Ersin Yazıcı'nın eşi Hanife Yazıcı, İl Müftüsü İsmail Yalçın, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman'ın eşi Pınar Karaman, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı'nın eşi Esma Çakıcı, İl Sosyal Proje Etüd Müdürü Esra Alemdaroğlu ile dernek gönüllüleri ve hasta yakınları katıldı.

rizede-kanser-hastalari-umreye-gonderildi-(4).jpg


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 25

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 28

   
  17.09.2020
 

17.09.2020..

İzlenme: 35

   
  16.09.2020
 

16.09.2020..

İzlenme: 30

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar