Karakter boyutu :
VARDA SUYU PROJESİ FİİLEN BAŞLADI

VARDA SUYU PROJESİ FİİLEN BAŞLADI

Tarih 14 Aralık 2015, 16:51 Editör reşat tula

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize’nin Güneysu ilçesinde meydana gelen sel felaketi sonrasında oluşan tahribatın giderilme çalışmalarını yerinde inceledi.

Güneysu-Ballıdere arasında bozulan yolun yeniden kullanıma açılması için ekiplerin çalışmalarına devam ettiğini belirten Karal,“Bozulan köy yollarının rehabilite edilmesi ve sökülen dere tahkimatlarının yeniden inşa edilebilmesi amacıyla DSİ Müdürlüğümüzün ekipleri büyük bir gayretle çalışmalarını devam ettiriyor” dedi.

AK Parti Rize Milletvekili Karal’a Güneysu’daki incelemelerinde, Trabzon DSİ 22. Bölge Müdürü Mahmut Berber, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

Karal, “Güneysu ilçemizde kısa bir süre önce meydana gelen afet dolayısıyla tahrip olan Güneysu merkez ile Ballıdere Köyleri arasındaki grup yollarının tamamen kullanılamaz hale geldiğini gördük. Güneysu Kaymakamımız başta olmak üzere, çok değerli belediye başkanımız ve ilgili tüm bürokrat arkadaşımız seferber oldular. Devlet Su İşleri Bölge Müdürümüz de çalışmaları gözlemlemek amacıyla buradalar. Özel İdare kapsamında köy yollarının rehabilite edilmesi, gerekse sökülen dere tahkimatlarının yeniden inşa edilebilmesi amacıyla DSİ Müdürlüğümüzün ekipleri büyük bir gayretle çalışmalarını devam ettiriyor. DSİ çalışmaları bittikten sonra Özel İdare yol kaplaması çalışmalarına başlayacaktır” dedi.

hasan-karal,-guneysudaki-calismalari-inceledi-(2).jpg

Karal, “Bölgemiz, afetlerin sıkça yaşandığı bir coğrafyadır. Güneysu bölgemizde meydana gelen afet sonrasında gece gündüz demeden gayret ve bu alanların bir an önce rehabilite edilebilmesi noktasında amansız bir mücadele veren başta çok değerli kaymakamımız ve belediye başkanımıza, teşkilatımızın tüm mensuplarına ayrı ayrı teşekkür etmeyi de bir borç biliyorum” diye konuştu.

hasan-karal,-guneysudaki-calismalari-inceledi-(3).jpg

"VARDA SUYU PROJESİ FİİLEN BAŞLADI"

Karal, Rize'nin gelecek 50 yılına hitap edecek olan Varda Suyu Projesi'nin ihalesinin yapıldığını, ihaleyi alan firma yetkililerinin bizzat çalışmalarına başlayacağını belirterek, projede emeği geçen Orman ve Su İşleri Bakanı ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün bütün bürokratlarına ve çalışanlarına teşekkürlerini sundu.

Karal, Güneysu-Ballıdere Köyü yolu incelemesinden sonra Zincirliköprü-Andon yolu üzerinde meydana gelen göçüğü inceledi.

hasan-karal,-guneysudaki-calismalari-inceledi-(8).jpg

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 18

   
  21.09.2020
 

21.09.2020..

İzlenme: 10

   
  19.09.2020
 

19.09.2020..

İzlenme: 27

   
  18.09.2020
 

18.09.2020..

İzlenme: 34

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar