Karakter boyutu :
Rize'de

Rize'de "Anne Çocuk Eğitimi Kursu " devam ediyor

Tarih 16 Aralık 2015, 11:38 Editör reşat tula

Rize Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde eğitim kursları kapsamında fiziksel ve ruhsal olarak daha sağlıklı nesillerin yetiştirilmesine katkı sağlamak ve daha bilinçli anneler için "Anne Çocuk Eğitimi Kursu " devam ediyor.

Rize Halk Eğitimi Merkezi, ailelerin isteği doğrultusunda çeşitli yaşlarda kurs açarak, annelerimize daha bilinçli anne olma konusunda yardımcı olmaya çalışıyor. Annelerimiz çocukları için her zaman heyecanlı, bir o kadar da stresli zamanlardan geçmektedir. Bu telaşlı günlerin stresini azaltmak da ancak doğru bilgilendirme ile mümkündür. Anneler uzman eğitimcilerden öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir şekilde hareket ederek, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların da önüne geçebiliyorlar. Eğitimin en önemli boyutunu öğrenme fırsatı bulan anneler, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitilmesinde birinci derecede sorumlu olduklarının bilincine varmaktadırlar. Kurs sayesinde çocukların ve velilerin daha bilinçli bir hayat sürmesi hedefleniyor.  Anne Çocuk Eğitimi Kursu sonunda kursiyerlerin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alacakları belirtilirken bu kursun da diğer kurslar gibi ücretsiz olduğu ifade edildi.
Rize Halk Eğitimi Merkezi'ndeki bu kursları ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı'nın eşleri Hanife Yazıcı, verilen eğitimlerle annelerin daha nitelikli bir konuma geldiğini ve aldıkları eğitimi en iyi şekilde aile hayatına yansıtacaklarını inandığını söyledi.
EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRMELİYİZ
Annelerin buradan edindiği bilgilerle öz güven sahibi olacaklarını belirten Bayan Yazıcı, "Bu kursların amacı annelerimize çocuklarını nasıl yetiştirecekleri ve onlara nasıl eğitim verecekleri konusunda onları bilinçlendirmektir. Annelerimizi en iyi şekilde yetiştirmek, eğitmek zorundayız.  Bütün anneleri bu kurslara katılmaya davet ediyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Kursta emeği geçen herkesi kutluyorum. Kendilerini yürekten tebrik ediyorum" dedi.
DİKKATLİ VE DOĞRU DAVRANIYORUZ
 Kursa katılan anneler ise, kursa katıldıkları için çok mutlu olduklarını, çok şey öğrendiklerini, bu vesile ile çocuklarını şimdi daha çok anladıklarını belirterek, "Aldığımız eğitimle çocuklarımıza daha bilinçli davranıyoruz. En azından onların hayatlarını olumsuz yönde etkileyecek davranışlar sergilemiyoruz. Çocuklarımıza karşı daha dikkatli ve doğru davranıyoruz "şeklinde ifade ettiler.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI