Karakter boyutu :
Eğitim Merkezi Hizmete Açıldı

Eğitim Merkezi Hizmete Açıldı

Tarih 16 Aralık 2015, 16:50 Editör reşat tula

Rize’nin Engindere mahallesinde Molla Ahmet Efendi Vakıf Merkezi adı altında, Rize Belediyesi’nin katkıları ile Engindere Mahallesi Muhtarlığı tarafından mahalle kadınlarına hizmet vermek amacıyla oluşturulan sosyal alan hizmete açıldı.

Engindere Mahallesi Muhtarlığı tarafından Rize Belediyesi’nin katkıları ile kadınlar için oluşturulan sosyal alan içerisinde Kur’an-ı Kerim eğitim sınıfı, Dikiş – Nakış sınıfı – TC. Sağlık Bakanlığına Bağlı Halk Sağlığı Merkezi ve Engindere Muhtarlığına ait toplantı salonu bulunuyor. Kadınlar için oluşturulan alanda ayrıca Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Halk Sağlığı Merkezinde mahallede ikamet eden 30 yaş üzeri kadınlara isteğe bağlı olarak kadın hastalıkları üzerine kanser taraması uzman hekim eşliğinde yapılabiliyor.

Mahallede ikamet eden kadınları sürekli bulunmuş oldukları ev ortamından sosyal aktivitelerin bulunduğu bir ortama çekebilmek adına oluşturulan sosyo- kültürel ve eğitim çalışmalarının yürütüleceği Molla Ahmet Efendi Vakıf Merkezi’nin açılışına, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Rize Belediyesi Meclis Üyeleri, çevre mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde kurdele kesim öncesi konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap: “Rize Belediyesi olarak ilimizde farklı mahallelerimizde bu gibi alanların oluşturulması noktasında elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Muhtarlarımızın öncülüğünde bizlerde Rize Belediyesi olarak gereken desteği gösteriyoruz. Bu gibi faaliyetler mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımızın yerel ve genel anlamda gelişmesinde ve eğitiminde katkıda bulunacaktır. Bu alanımızın oluşturulmasında büyük emek sarf eden fakat geçirmiş olduğu bir iş kazası yüzünden bugün aramızda bulunamayan Engindere Mahallesi muhtarımız Mustafa Mavi’ye acil şifalar diliyorum. Bu eğitim merkezimizin mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Geçirmiş olduğu iş kazası nedeni ile hastanede tedavi altında bulunan Engindere Mahallesi Muhtarı Mustafa Mavi’nin açılışa katılamamasından dolayı açılışta hazır bulunan Baş Aza Ercan Dinç mahalle muhtarlığı adına yapmış olduğu konuşmasında; Mahallemiz için böyle bir alanın oluşturulması mahalle sakinleri olarak önemsediğimiz bir çalışmaydı. Mahalle Muhtarımız Mustafa Mavi’nin Rize Belediyemiz ile koordineli bir şekilde ortaya koymuş olduğu eğitim merkezi için bizlerden desteğini esirgemeyen Rize Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap’a mahallem adına teşekkürlerimi sunar, geçirmiş olduğu iş kazası sonucu şuan hastanede tedavi altında bulunan muhtarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı tarafından kesildi. Açılış sonrası Eğitim Merkezi gezildi.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 7

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 13

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 8

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar