Karakter boyutu :
HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN

HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN

Tarih 17 Aralık 2015, 09:29 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, 8. sınıflar için yapılan TEOG sınavında başarı gösteren Çayeli Hüseyin Rüştü Altunbaş Ortaokulu öğrencilerini makamında kabul etti.

Okul Müdürü Emre Yıldırım, Matematik Öğretmeni Arzu Kesimal ile birlikte Rümeysa Ketenci, Mehmet Fuat Erol ve İlhan Öztürk adlı öğrencileri makamında kabul eden Vali Ersin Yazıcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
CESARETLENDİRMEK İSTEDİK
Ziyaret esnasında duygularını ifade eden Çayeli Hüseyin Rüştü Altunbaş Ortaokulu Müdürü Emre Yıldırım,"Sayın Valim öncelikle bizleri makamınızda kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Eğitim alanında da verdiğiniz desteklerden ötürü ayrıca teşekkür ederiz. Zatıâlinizi ziyaret ederek bu gençlerimizi onurlandırmak, cesaretlendirmek istedik" diye konuştu.
BAŞARI KAÇINILMAZ  
Çalışmalarına bundan sonra da aynı inançla devam edeceklerini ifade eden Yıldırım, "TEOG Sınavlarına hazırlanış sürecinde ailelerimizle sürekli işbirliği yaptık, öğrencinin akademik durumu ile ilgili geri bildirimler de bulunduk. Ailelerden de öğrencinin ev ortamındaki çalışma süreçlerini takip ettik. Bundan sonraki dönemlerde de eğitim ve öğretim kalitesini artırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Öğretmen ve ailelerin emekleri öğrencilerin de yaptıkları fedakârlıklar sayesinde başarı kaçınılmaz "dedi.
HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN
RENK Projesi çalışmalarının meyvelerinin alınmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yazıcı, "İnşallah bu öğrencilerimiz diğer öğrencilerimize de örnek olacaktır. Başarılı olmak için bir hedef belirlemek ve o hedefe ulaşmak için bir program dâhilinde çalışmak lazım. Hedeflerinizi yüksek tutun. Yüksek tuttuğunuz hedeflere bugüne kadar göstermiş olduğunuz gayretli çalışmayla devam edin" diye konuştu.
ÖĞRENCİ, OKUL VE AİLE
Öğrencilerin başarılarında veli faktörünün de çok önemli olduğuna değinen Vali Yazıcı, "Öğrencilerimizin başarısında eğitimde çıtayı yükseltmek amacıyla hayata geçirdiğimiz projeler ile velilerimizle yaptığımız işbirliğinin büyük katkısı bulunmaktadır. Eğitimin üç unsuru öğrenci, okul ve ailedir. Üçü uyum içinde olunca başarı arkasından gelir. Okulunuzu ve bu pırıl pırıl gençleri, göstermiş oldukları başarıdan dolayı kutluyor, geldiğiniz bu noktanın arkadaşlarınıza da örnek olmasını temenni ediyorum. Rize'de TEOG sınavında geçtiğimiz yıllara göre daha başarılı olacağımızı düşünüyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarından gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin bu başarılarının ilimizdeki tüm okullara yayılmasını ümit ediyoruz "dedi.
BİR BAŞARI YOLCULUĞU
Öğrencilerin daha başarılı olması ve eğitimdeki başarı seviyesinin iyi bir hale gelmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali Yazıcı, "Bu sınavda başarılı olmanız sizler için sonu gelmeyecek bir başarı yolculuğunun ilk adımları olmasını temenni ediyorum ve bu başarınızın ilerde de artarak devam edeceğine olan güvenim tamdır. İlerde elde edeceğiniz başarılar ülkemizin daha ileri seviyelere taşınmasına katkı sağlayacaktır. Bizler bu başarınızın devamı için her zaman olduğu gibi elimizden gelenin en iyisini sizlere sunmaya gayret edeceğiz. Hedefimiz elde edilen başarıların daha da üstüne çıkmaktır. Bu vesileyle Çayeli Hüseyin Rüştü Altunbaş Ortaokulu Müdürü Emre Yıldırım'a, öğretmenlere, ailelerine eğitim ve öğretimde kalitenin arttırılması adına özveri içinde yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
HEDEF FEN LİSESİ
Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette konuşan öğrenciler, hedeflerinin Fen Lisesi olduğunu belirterek, bu başarıyı sağlamak için planlı ve programlı şekilde çalışmaya devam edeceklerini söylediler.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI