Karakter boyutu :
İŞKUR'dan

İŞKUR'dan "5. Rize Kariyer Günleri" programı

Tarih 17 Aralık 2015, 09:41 Editör reşat tula

Rize Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından "5. Rize Kariyer Günleri" programı düzenlendi.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen programa,  Vali Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkan Vekili İsmet Sivrikaya, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu, Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, RTB Meclis Başkanı Resul Okumuş, Rize Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muammer Atılgan, Memur-Sen Rize Şube Başkanı Resul Usta, işveren yetkilileri ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler katıldı.
RİZE'NİN YARARINA OLACAKTIR
Programda bir konuşma gerçekleştiren Vali Ersin Yazıcı, İŞKUR tarafından yapılan çalışmaların olumlu olduğunu ve devamının ilimizin yararına olacağını kaydetti.
İŞKUR'un verdiği hizmetlerin çok önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, " İŞKUR son yıllarda idari yapısını ve personelini geliştiren bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Devletimiz toplumun sağlıklı bir şekilde iktisadi, sosyal ve kültürel açıdan gelişebilmesi için gençlere yatırım yapmaya devam ediyor. Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğümüz ilimizdeki iş gücünün istihdama dönüşmesi için bir ekip ruhu içerisinde özveriyle çalışmaktadır. Farklı kurumlarımız işsizliğin aşılması için çeşitli mesleki eğitim kursları vermektedir. Gençlerimizin bu kurslara katılmalarını istiyoruz "dedi.
PLAKET VE SERTİFİKALARI TAKDİM EDİLDİ
Konuşmaların ardından İŞKUR ile istihdam konusunda işbirliği yapan özel sektör işverenlerine yönelik plaket ve İŞKUR tarafından açılan kurslarda başarı göstererek sertifika almaya hak kazanan kursiyerlere ise sertifikaları takdim edildi.
rize-calisma-ve-is-kurumu-5.-kariyer-gunleri-toreni-(1).jpg

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI