Karakter boyutu :
GELİN ENGELLERİ BERABER AŞALIM

GELİN ENGELLERİ BERABER AŞALIM

Tarih 17 Aralık 2015, 18:17 Editör reşat tula

Rize İl Müftülüğü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, engellilere yönelik yemek programı düzenledi.

Engelli vatandaşlarımızın dini vecibelerini engelsiz bir şekilde yerine getirmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yürüten Rize İl Müftülüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" vesilesiyle engellilere yönelik "Gelin Engelleri Beraber Aşalım" temalı bir program gerçekleştirildi.
Düzenlenen öğle yemeğine Vali Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcıları Turan Yılmaz, Emre Nebioğlu, İl Müftüsü İsmail Yalçın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve engelli vatandaşlar katıldı.
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftüsü İsmail Yalçın'ın açılış konuşmasıyla devam etti.
Programda bir konuşma yapan Vali Yazıcı, Türkiye'de son yıllarda engellilere yönelik hem yasal hem de fiziki anlamda çok değişiklikler yapıldığını söyledi.
SİZLERİN YANINDAYIZ
Devletin bütün imkânlarını engelli vatandaşları için sarf ettiğini belirten Vali Ersin Yazıcı, "Sizlerle beraber olmaktan sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan son derece memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Bu toplumun birliği, beraberliği ve bütünlüğü için gereken her türlü çalışmayı Devletimizin sağladığı imkânlarla yapmaya gayret gösteriyoruz. Biz devlet olarak sizin yaşamınızı kolaylaştırmak, güzelleştirmek ve toplumun diğer fertleri gibi rahat bir şekilde yaşamanızı sağlamak zorundayız. Her türlü sıkıntınızda sizlerin yanındayız. Kapımız sizlere her daim açık olacak.   Başta Valilik olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlar olarak sizin her türlü isteğinizi yerine getirmek bizim öncelikli görevimizdir. Sizlerle birlikte aynı şehirde yaşamaktan bu şehirde birlikte çalışıyor olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Bizler milletimizin içerisinde yer alan siz değerli kardeşlerimizi kucaklamaya devam edeceğiz.  Belediyemize de engellilere yönelik yapmış olduğu düzenlemeler nedeniyle teşekkür ediyoruz" dedi.
Programa katılan engelli vatandaşlarımız memnuniyetlerini ifade ederek, programı düzenleyenlere teşekkür ettiler.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 15

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 22

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar