Karakter boyutu :
MEMİŞ ALİ USTA’NIN RUHUNA HATMİ ŞERİF OKUTULDU

MEMİŞ ALİ USTA’NIN RUHUNA HATMİ ŞERİF OKUTULDU

Tarih 18 Aralık 2015, 15:22 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 1989-1994 tarih aralığında 30. Dönem Rize Belediye Başkanlığı yapan Merhum Memiş Ali Usta’nın Ölümünün 10. Yıldönümünde Pazarköy merkez Camiinde okunan Hatmi Şerif’e katıldı.

Pazarköy Merkez Camiinde okutulan Hatm-i Şerif öncesi Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Cemaate yaptığı konuşmada “30. Dönem Rize Belediye Başkanlığı yapan Merhum Memiş Ali Usta’nın vefatının 10. Yıldönümünde kendisini okunacak olan Hatmi Şerif ve dualarla anacağız. Geldiğiniz için ve bizide misafir ettiğiniz için teşekkür ediyorum. O dönemde kendisiyle tanışma fırsatımız olmadı ancak çok iyi bir insan; dürüst, hemşehrimiz, Başkanımız olduğunu biliyorum. İnşaallah o ilkelerle bizlerde burada hizmet etmenin çabası içerisindeyiz. Merhum Memiş Ali Bey’in vermiş olduğu hizmetlerden dolayı kendisinden Allah Razı olsun. Mekanı cennet olsun” dedi.

Hatmi Şerife, Merhum Başkan Memiş Ali Usta’nın oğlu Akdeniz Üniversitesi Androloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Faruk Usta, Rize Eski Milletvekili Ahmet Kabil, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, Belediye Özel Kalem Müdürü Zekeriya Tüfekçi, Belediye Eski Başkan Yardımcıları Hasan Avcı, Eyüp Kabil, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Rizeli İşadamları, sevenleri ve yakınları katıldı.

Hatim duası sonrası aynı yerde bulunan Abdulgafur Kart Erkek Kur’an kursuna geçen heyet bir süre sohbet ettikten sonra Pazarköy’den ayrıldı.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  30.10.2020
 

30.10.2020..

İzlenme: 1

   
  29.10.2020
 

29.10.2020..

İzlenme: 12

   
  28.10.2020
 

28.10.2020..

İzlenme: 17

   
  27.10.2020
 

27.10.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar