Karakter boyutu :
RTEÜSEM’den Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi

RTEÜSEM’den Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi

Tarih 19 Aralık 2015, 14:30 Editör reşat tula

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma-Uygulama Merkezi ve Rize Valiliği ile ortaklaşa düzenlenen “Siber Güvenlik Farkındalık” semineri 17 Aralık 20015 tarihinde İİBF Konferans salonunda düzenlendi.

Seminere RTEÜ Mühendislik Fakültesi dekanı Prof. Dr. Orhan Karslı, Sürekli eğitim Merkezi MüdürüYrd. Doç.Dr. Erol USTAAHMETOĞLU, Rize Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürü Ülkü SÜZER, Rize Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şube Müdürü Selçuk YAZGAN ve Rize ili kamu kurumları bilgi işlem sorumluları katıldı. 

Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik mühendisliği öğretim elemanı Dr. İlker ÖZÇELİK siber suçlarla ilgi yaptığı sunumunda 4 ana konuya vurgu yaptı. Bunlar siber güvenliğin genel çerçevesi ve önemi, günlük karşılaşılabilecek siber güvenlik problemleri ve bunların nasıl fark edilebileceği,kişisel siber güvenlik öneri ve kurumsal siber güvenlik önerileri olarak sıraladı. 
RTEÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü  Yrd. Doç. Dr. Erol Ustaahmetoğlu, yaptığı açıklamada ise “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak üniversitemizin mevcut imkânları ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sanayi hizmetindeolduğu ve bölgenin kalkınmasında üniversitenin üzerine düşen sorumlukları yerine getirme gayreti içinde olduklarını” ifade etti.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  04.12.2020
 

04.12.2020..

İzlenme: 3

   
  03.12.2020
 

03.12.2020..

İzlenme: 8

   
  02.12.2020
 

02.12.2020..

İzlenme: 19

   
  01.12.2020
 

01.12.2020..

İzlenme: 14

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar