Karakter boyutu :
RTEÜSEM’den Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi

RTEÜSEM’den Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi

Tarih 19 Aralık 2015, 14:30 Editör reşat tula

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma-Uygulama Merkezi ve Rize Valiliği ile ortaklaşa düzenlenen “Siber Güvenlik Farkındalık” semineri 17 Aralık 20015 tarihinde İİBF Konferans salonunda düzenlendi.

Seminere RTEÜ Mühendislik Fakültesi dekanı Prof. Dr. Orhan Karslı, Sürekli eğitim Merkezi MüdürüYrd. Doç.Dr. Erol USTAAHMETOĞLU, Rize Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürü Ülkü SÜZER, Rize Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şube Müdürü Selçuk YAZGAN ve Rize ili kamu kurumları bilgi işlem sorumluları katıldı. 

Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik mühendisliği öğretim elemanı Dr. İlker ÖZÇELİK siber suçlarla ilgi yaptığı sunumunda 4 ana konuya vurgu yaptı. Bunlar siber güvenliğin genel çerçevesi ve önemi, günlük karşılaşılabilecek siber güvenlik problemleri ve bunların nasıl fark edilebileceği,kişisel siber güvenlik öneri ve kurumsal siber güvenlik önerileri olarak sıraladı. 
RTEÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü  Yrd. Doç. Dr. Erol Ustaahmetoğlu, yaptığı açıklamada ise “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak üniversitemizin mevcut imkânları ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sanayi hizmetindeolduğu ve bölgenin kalkınmasında üniversitenin üzerine düşen sorumlukları yerine getirme gayreti içinde olduklarını” ifade etti.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI