Karakter boyutu :
Başkan Kasap’dan, “Yaşama Yol Ver” Medya Kampanyasına Destek

Başkan Kasap’dan, “Yaşama Yol Ver” Medya Kampanyasına Destek

Tarih 21 Aralık 2015, 16:56 Editör reşat tula

Rize Belediyesi Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yaşama Yol Ver” medya kampanyasına destek verdi.

112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Zikrullah Tüfekçi ve beraberinde sağlık çalışanları Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı makamında ziyaret etti.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette Başkan Kasap, Rize Belediyesi ile Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yaşama Yol Ver” medya kampanyasına destek olmak amacıyla belediye bünyesinde bulunan reklam panolarına ücretsiz “112 Acil’i Gereksiz Meşgul Etmeyin Ambulans Geçikmesin” yazılı toplum bilincini arttırıcı görsellerin sergilenmesinde onay verdi.

Rize Belediyesi Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Rize Sağlık Müdürlüğüne bağlı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından yürütülen “Yaşama Yol Ver” medya kampanyasına Belediye olarak tüm imkanları ile destek olacaklarını ve vatandaşlarımızın da gerek trafikte gerekse 112 acil yardım hattını aranması gerektiği zaman daha dikkatli davranması gerektiğini söyledi.

Başkan Kasap, toplum bilinci arttırmaya ve farkındalık oluşturmaya yönelik bu tür çalışmaları çok önemsediğini ifade ederek, şunları kaydetti: “112 acil hattının gereksiz aranmaması ve trafikte ambulansa yol verilmesi konusunda vatandaşlarımızı bilinci davranmaya davet ediyorum. Bu tür faaliyetleri vatandaşlarımıza yönelik sorumluluk eğitimlerinden görüyorum. Ülke olarak gelişmişlik düzeyimiz artması toplum bilincinin artmasına bağlıdır. Bu vesileyle “Yaşama Yol Ver” projesine destek olmak bizim soysal sorumluluk görevlerimizden biridir” dedi.

112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Zikrullah Tüfekçi ise, “Bakanlığımızca sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında acil sağlık hizmetlerinin sunumunda “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla başlatılan medya kampanyasına destek olan Rize Belediyesi Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 14

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 13

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 8

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 19

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar