Karakter boyutu :
EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK

EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK

Tarih 23 Aralık 2015, 13:14 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı bugün sabah saatlerinde Taşlıdere Gazi Ortaokulunu ziyaret etti.

Vali Yazıcı okul bahçesinde Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Okul Müdürü Mustafa Babaoğlu ve öğrenciler tarafından karşılandı.
Ziyaret ettiği okullarda, okul müdürleri ve öğretmenlerle RENK Projesi ile eğitim sorunlarını değerlendiren Vali Ersin Yazıcı, " Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır " dedi.
EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK
Geçen yıldan itibaren Rize genelinde eğitim seferberliği başlattıklarını belirten Vali Yazıcı, "Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. İlin eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe gelecek adına mutlu oluyorum "dedi.
ÖĞRENCİ VAR, ÖĞRETMEN VAR, VELİ VAR
Eğitimde başarının sadece öğrenciyle yakalanmayacağını ifade eden Vali Yazıcı, "Bu denklemde öğrenci var, öğretmen var, veli var.   Biz bunlarla birlikte topyekûn bir çalışma içerisinde olmalıyız. Velilerimizin çocuklarının eğitimine olan katkısı okuldaki öğretmen kadar önemlidir. Çocuklarıyla ilgilenen, problemlerini çözmeye çalışan, okulla işbirliği içerisinde olan ailelerin çocuklarının başarısı ilgilenmeyen ailelere göre çok daha yüksektir. Bu ilginin üzerinde görevini fedakârca icra eden öğretmenlerimizin takdire şayan emeklerini de ilave ettiğimizde başarı kaçınılmaz olmaktadır. Bu okulda yaptığınız gayretli çalışmaları yürekten kutlarken, önümüzdeki süreçte daha da başarılı olmak için daha çok çalışacağız" dedi.
Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
CESURCA HAYAL KURUN
Vali Yazıcı, öğrencilere birer birer söz hakkı vererek öğrencilerin ne hissettiklerini ve hangi mesleği seçmek istediklerini sordu. Birçok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı "Hayalleriniz varsa onlara gidin, onu yapın.  Hayal edin. Gerçek olmazsa da ulaşmak için çalışmaya devam edin. Cesurca hayal kurun. Elbette engeller çıkacak. Yolunuzdan dönmeyin. Sabırlı olun "dedi.
ANTRENMAN YAPMADAN… KİTAP OKUMADAN DA…
Başarının tesadüfi olmadığını söyleyen Vali Yazıcı, "Sizler geleceğin birer kaymakamı, valisi, doktoru ve öğretmeni olacaksınız. Bu nedenden dolayı derslerinizi kesinlikle ihmal etmeyin. Derslerinize düzenli ve iyi bir şekilde çalışın. Çalışınca, başarılı olmak mümkündür. Onun için bu noktada çalışmalarınıza mutlaka dikkat edin.  Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar,  kendilerine yön vermede zorlanırlar. Nasıl ki antrenman yapmadan sporda dereceye ulaşamazsanız, kitap okumadan da başarıya ulaşamazsınız " dedi.
ASLA OKUMAYI BIRAKMAYIN
Çalışıldığı zaman birçok şeyin başarılabileceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Asla okumayı bırakmayın. Sizler okuduğunuz sürece ülkemiz gelişecektir. Kitap okuyan kişinin duyguları ve hayal dünyası harekete geçer ve hayata bakış açısı genişler. Gelişen Türkiye'de siz de kendinizi çok iyi geliştirin "dedi.
BİLGİSAYARLA TANIŞMADAN EVVEL…
Bilgisayarların çocuğun sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebileceğini ifade eden Vali Yazıcı,  "Öğrencilerin büyük bir bölümü ya televizyon ya da bilgisayar karşısında zamanını geçirmek zorunda kalabiliyor. Çocukların televizyon ve bilgisayarla tanışmadan evvel kitaplarla tanışması gerekir.  Bilgisayarlar kendilerine konulan sınırlar dâhilindeki işlemleri yapabilirken, insan zihninde bu sınırlar asla durağan değildir. Sürekli olarak beyinlerini başarıya programlayan çocukların hepsi hedeflerine ulaşır  "dedi.
ÖZGÜRLÜĞE KAÇIŞIM
Vali Yazıcı, Aliya İzzetbegoviç'in Özgürlüğe Kaçışım kitabındaki bilgisayar ile ilgili bir sözünü hatırlatarak, "Bilgisayarlar teorik olarak olsa da asla şiir yazamayacaklardır." Bu sözden yola çıkarak kompozisyon hazırlamalarını istedi.
Öğrencilerle bir süre sohbet ederek onların istek sorun talep ve memnuniyetini dinleyen Vali Ersin Yazıcı'ya, öğrenciler ziyaretlerinden dolayı sevindiklerini ve mutlu olduklarını söylediler.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI