Karakter boyutu :
Yazıcı, Derepazarı Kirazdağı İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti

Yazıcı, Derepazarı Kirazdağı İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti

Tarih 24 Aralık 2015, 15:36 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Derepazarı Kirazdağı İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti.

Okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle kahvaltıda bir araya gelen Vali Yazıcı, "İlimizin başarı seviyesini sizlerle birlikte yükselteceğiz. Sizler istedikten sonra her türlü başarıya ulaşabilirsiniz" şeklinde konuştu.
EĞİTİM GÖNÜL İŞİDİR
Kahvaltıda öğrencilerin ve öğretmenlerin sorunlarını dinleyip, sohbet de eden Vali Yazıcı, "Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek inşa etmek istiyorsak, onları küçük yaşlardan bilinçli bireyler olarak topluma kazandırmalıyız. Eğitim sadece okuldaki müfredatla sınırlı değil, öğrencilerimiz sanatsal ve sportif faaliyetlerin her alanında da kendilerini geliştirebilmelidirler. Çocuklarımızın yarınlara güvenle hazırlanmaları, eğitim süreçlerini sağlıklı ve güven içerisinde tamamlamaları hepimizin ortak ve asli görevidir. Eğitim öncelikli olarak bir gönül işidir ve insan odaklıdır. İlimizde büyük bir inançla uygulamakta olduğumuz RENK Projesi'nin başarılı sonuçlarını almaya başladık. Bu başarının devam etmesi için herkesin elinden gelen gayreti göstereceğine inanıyorum "dedi.
KİTAP OKUMA SAATİ
Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltılı toplantı sonrası Vali Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Derepazarı Kaymakamı Adem Can, Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Derepazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Keskin öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldı.
HERKES KİTAPLA DOST OLSUN
Okumanın son derece faydalı olduğunu aktaran Vali Yazıcı, "Okuma saatini benimle paylaştığınız için sizlere teşekkür ederim. Herkes kitapla dost olsun. Kitaplar gerçekten bizim kültürümüzdür, geleceğimizdir.  Kitap okumanın boş zaman işi değil, yaşam şekli olduğunu göstermek için bugün bu etkinliği gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.
SADECE BUGÜN DEĞİL
Çocuklara okumanın sevdirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, "Biz maalesef günümüz şartlarında teknolojinin, sanal âlemin arttığı bir dönemde kitap okumaktan uzaklaşan bir toplum haline geldik. Hem derslerinize çalışın, hem de sosyal faaliyetlere ve kendinize önem verin. Toplum olarak kitaptan kopmamalıyız. Sadece okul dönemlerinde değil, hayat boyu öğrenme anlayışıyla kitap okumalıyız. Sadece bugün değil, her gün kitap okumalıyız" şeklinde konuştu.
Öğrencilere gelecek hayatlarıyla ilgili sorular da soran Vali Yazıcı, ziyaret sonunda öğrencilerden bol bol kitap okumalarını isteyerek, okuldan ayrıldı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI