Karakter boyutu :
ÇORUH EDAŞ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

ÇORUH EDAŞ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

Tarih 25 Aralık 2015, 17:15 Editör reşat tula

Pazar İlçesi Melyat grup köyleri, Melyat köyündeki elektrik kabini 11 km uzunluğundaki Çayeli ve 12 km uzunluğundaki Pazar-Kirazlık dağıtım merkezi üzerinden ve kırsal kesimden geçen enerji nakil hatlarından enerji almaktadır.

Pazar İlçesi Melyat grup köyleri, Melyat köyündeki elektrik kabini 11 km uzunluğundaki Çayeli ve 12 km uzunluğundaki Pazar-Kirazlık dağıtım merkezi üzerinden ve kırsal kesimden geçen enerji nakil hatlarından enerji almaktadır.

Bölgede özellikle kış şartlarında aşırı kar yağışında köy yollarının kapanması ve ulaşım imkanlarının yeterli olmaması durumunda enerji nakil hatlarında arıza sorunlarının aşılmasında zorlukları dikkate alan ÇORUH EDAŞ bölgedeki enerji ihtiyacının kesintisiz karşılanmasını amacıyla Pazar Balıkçılar Köyü sahil Karadeniz yolunu takip ederek tünel güzergahından itibaren beton direkli yeni bir enerji nakil hattı yıl sonuna kadar yapımı tamamlanacaktır.

Melyat bölgesindeki elektrik kabininden toplam 14 km orta gerilim hatlarına bağlı olarak enerji dağıtım hattından alan 8 Köy 12 ad dağıtım trafosu 1345abone ve Çaykur Melyat Çay Fabrikası trafosunu da besleyecek şekilde planlanan tesisler abonelerimizin hizmetine sunulacaktır.

Hattın tamamlanması ve işletmeye alınması ile kış şartlarında bölgedeki enerji kesintileri minimum seviyeye indirilmiş olacak ve bu çalışmayla bölgeye aynı anda 3 ayrı noktadan enerji verilebilecek şekilde işletme çalışmalarımız yürütülebilecek ,gerektiğinde Pazar İlçe merkezine bu hat üzerinden alternatif enerji kaynağı olarak kullanılabilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  23.10.2020
 

23.10.2020..

İzlenme: 7

   
  22.10.2020
 

22.10.2020..

İzlenme: 25

   
  21.10.2020
 

21.10.2020..

İzlenme: 22

   
  20.10.2020
 

20.10.2020..

İzlenme: 24

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

Tüm videolar