Karakter boyutu :
OKUL GÜVENLİĞİ PROJESİ

OKUL GÜVENLİĞİ PROJESİ

Tarih 26 Aralık 2015, 13:27 Editör reşat tula

Rize Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşın huzuru için uygulamalara ara vermeden devam ediyor.

Rize Emniyet Müdürlüğü, geliştirdiği "Okul Güvenliği Projesi" kapsamında okul önlerinde ve çevresinde 100 polisle uygulama yaptı.
OKUL GÜVENLİĞİ PROJESİ
Rize Emniyet Müdürlüğü, öğrencilerin okullarında daha güvende olmaları, suça ve uyuşturucuya bulaşmamaları için "Okul Güvenliği Projesi" hazırladı. Bu proje kapsamında, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları arasında kurulan koordineli çalışmalar çerçevesinde, okulların açılmasından sonra il merkezindeki 33 okulumuzda güvenlik açısından oluşabilecek sorunları çözmek üzere "Okul İrtibat görevlisi polisi" görevlendirmeleri yapılmış; Öğrencilerin huzur ve güven içerisinde eğitim ve öğretimlerini sürdürmelerini sağlamak ve zararlı alışkanlıklarından korumak amacıyla gerçekleştirilen bu çalışmaları yeni kurulan "Uyuşturucu ile Mücadele ve Narkotik Timlerle" daha da güçlü hale getirileceği bildirilmiştir.
HUZUR VE GÜVENLİK UYGULAMASI
Rize Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan uygulamalar neticesinde;
"25.12.2015 tarihinde alınan arama kararına istinaden, il merkezinde bulunan okulların giriş ve çıkışları, oyun salonları, internet kafeler ve metruk binalarda suç unsuru oluşturabilecek kişiler ve yerlere yönelik yaklaşık 100 kişilik personelle okul çıkış saatlerinde genel huzur ve güven uygulaması gerçekleştirilmiştir.
Narkotim Ekiplerince il merkezinde ve okullar çevresinde bulunan 20 adet kafeterya ve büfede yapılan kontrollerde Ü.Y isimli şahsa ait işyerinde bulunan M.A isimli şahsın yapılan üst aramasında 50 adet extasy hap ve 3 adet ayrı ayrı gazetelere sarılmış esrar maddesi ele geçirilmiş,
Taşlıdere Mahallesinde faaliyet yürüten O.Ç isimli işyerinde bulunan A.A isimli şahsın yapılan üst aramasında 2 adet ayrı ayrı gazetelere sarılmış esrar maddesi ele geçirilmiş olup M.A ve A.A isimli şahıslarla ilgili işlemler devam etmektedir.
Uygulamalar kapsamında 160 şahsın GBT sorgusu yapılmış C.A isimli şahıs yoklama kaçağı tespit edilmiştir.
Okullarımız ve çevresinde oluşabilecek her türlü istenmeyen olumsuz davranışların önüne geçebilmek amacıyla çok yönlü faaliyetler ilerleyen süreçte de kararlılıkla devam ettirilecektir" denildi.
 156-155
Emniyet yetkilileri vatandaşların ihbar için 156 ve 155'i arayabileceklerini; ihbar da bulunanların isim ve adreslerinin hiçbir şekilde deşifre edilmeyeceğini ifade ettiler.
RİZE'DE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE (1)

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI