Karakter boyutu :

"Simülasyon Aracı" ile Takla Attılar

Tarih 26 Aralık 2015, 18:03 Editör reşat tula

Rize İl Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşların emniyet kemeri hakkında bilinçlendirilmesi amacıyla emniyet kemeri simülasyon aracı gösterimi yapıldı.

Vali Ersin Yazıcı, trafik ekiplerinin kaza anında emniyet kemeri kullanmanın önemini göstermek için kurduğu "simülasyon aracı"nı denedi. 
Vali Yazıcı, operatör polis memurundan kısa bir bilgi aldıktan sonra İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ile birlikte simülasyon aracına binerek 10 kilometre hızla giden aracın çarpma anını emniyet kemeri takılı iken yaşadı.
Bir aracın takla attığı anda araç içerisinde yaşananları an be an yaşayan Vali Yazıcı ve İl Emniyet Müdürü Çakıcı, emniyet kemeri kullanmanın önemine dikkat çektiler ve herkesin mutlaka araca bindiğinde emniyet kemerini takmasını istediler.
CANLI OLARAK YAŞADIK
Emniyet kemeri kullanımının önemine vurgu yapan Vali Ersin Yazıcı, " Simülasyon aracı ile 10 km hızla giden aracın takla attığı an neler yaşandığını ve emniyet kemerinin önemini canlı olarak yaşadık. Allah kazadan beladan herkesi korusun. Bu basit güvenlik önlemlerini almasak sonuçları ağır olabilir. Bu amaçla her sürücünün mutlaka hız kuralına uyması ve emniyet kemeri takması, trafik işaret ve işaretçilerine uyması gerekir. Bütün yolculara ve sürücülere muhakkak emniyet kemeri takmalarını tavsiye ediyorum "dedi.
Kurulan platformda vatandaşlar emniyet kemerinin trafik kazalarında ne derece hayati önem taşıdığını yaşayarak öğrendiler.
vali-yazici-ve-emniyet-muduru-cakici-simulasyon-araci-ile-takla-atti-(1).jpgrize’de-emniyet-kemeri-simulasyon-gosterimi-duzenlendi-(11).jpg

vali-yazici-ve-emniyet-muduru-cakici-simulasyon-araci-ile-takla-atti-(5).jpg

Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  30.10.2020
 

30.10.2020..

İzlenme: 4

   
  29.10.2020
 

29.10.2020..

İzlenme: 12

   
  28.10.2020
 

28.10.2020..

İzlenme: 17

   
  27.10.2020
 

27.10.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar