Karakter boyutu :

"Simülasyon Aracı" ile Takla Attılar

Tarih 26 Aralık 2015, 18:03 Editör reşat tula

Rize İl Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşların emniyet kemeri hakkında bilinçlendirilmesi amacıyla emniyet kemeri simülasyon aracı gösterimi yapıldı.

Vali Ersin Yazıcı, trafik ekiplerinin kaza anında emniyet kemeri kullanmanın önemini göstermek için kurduğu "simülasyon aracı"nı denedi. 
Vali Yazıcı, operatör polis memurundan kısa bir bilgi aldıktan sonra İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ile birlikte simülasyon aracına binerek 10 kilometre hızla giden aracın çarpma anını emniyet kemeri takılı iken yaşadı.
Bir aracın takla attığı anda araç içerisinde yaşananları an be an yaşayan Vali Yazıcı ve İl Emniyet Müdürü Çakıcı, emniyet kemeri kullanmanın önemine dikkat çektiler ve herkesin mutlaka araca bindiğinde emniyet kemerini takmasını istediler.
CANLI OLARAK YAŞADIK
Emniyet kemeri kullanımının önemine vurgu yapan Vali Ersin Yazıcı, " Simülasyon aracı ile 10 km hızla giden aracın takla attığı an neler yaşandığını ve emniyet kemerinin önemini canlı olarak yaşadık. Allah kazadan beladan herkesi korusun. Bu basit güvenlik önlemlerini almasak sonuçları ağır olabilir. Bu amaçla her sürücünün mutlaka hız kuralına uyması ve emniyet kemeri takması, trafik işaret ve işaretçilerine uyması gerekir. Bütün yolculara ve sürücülere muhakkak emniyet kemeri takmalarını tavsiye ediyorum "dedi.
Kurulan platformda vatandaşlar emniyet kemerinin trafik kazalarında ne derece hayati önem taşıdığını yaşayarak öğrendiler.
vali-yazici-ve-emniyet-muduru-cakici-simulasyon-araci-ile-takla-atti-(1).jpgrize’de-emniyet-kemeri-simulasyon-gosterimi-duzenlendi-(11).jpg

vali-yazici-ve-emniyet-muduru-cakici-simulasyon-araci-ile-takla-atti-(5).jpg

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI