Karakter boyutu :
Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor

Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor

Tarih 28 Aralık 2015, 15:30 Editör reşat tula

Türkiye'nin hafta ortasından itibaren soğuk ve yağışlı sistemin etkisine gireceği, yoğun kar yağışı ve sıcaklıkta hissedilir düşüş beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel müdürlüğünden alınan verilere göre bugün için yurt genelinde bir yağış beklenmiyor. Ancak 30 Aralık Çarşamba günü başta Rize olmak üzere yurdun büyük bir kesiminde kar yağışı görülecek.

Rize'de hava bugün 14 derece bulutlu olurken, Salı günü çok bulutlu 14 derece olacak. Çarşamba günü sıcaklık 7 dereceye kadar düşecek ve karla karışık yağış görülecek. Perşembe ve Cuma günü ise sıcaklık -2'lere kadar düşecek ve kar yağışı devam edecek.

30, 31 Aralık ve 1 Ocak tarihleri arasında Ege ve Akdeniz kıyıları haricinde yurdun bir çok yerinde kar yağışı görülecek ve soğuk hava etkisini hissettirecek.

Türkiye'nin hafta ortasından itibaren soğuk ve yağışlı sistemin etkisine gireceği, yoğunkar yağışı ve sıcaklıkta hissedilir düşüş beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, salı günü akşam saatlerinden sonra Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava ülkede etkili olacak. 

Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarının salı günü yağmurlu, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur vekar yağışlı geçmesi öngörülüyor. 

Ülkenin kuzey iç ve doğu kesimlerinde görülmesi beklenen kar yağışlarının çarşamba günü,Marmara'nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer yoğun olması bekleniyor. 

Kuzey iç ve doğu kesimlerde görülmesi beklenen kar yağışlarının, yılbaşı günü İstanbul,KocaeliSakaryaYalova ve Balıkesir'in kuzeyi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer yoğunlaşması tahmin ediliyor. 

Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Akdeniz bölgesinde görülmesi beklenen yağışların, 1 Ocak 2016 Cuma yeni yılın ilk gününde, İstanbul başta olmak üzere Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. 

Yağışlı sistemin Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda etkili olduktan sonra cumartesi günü yurdu terk etmesi öngörülüyor. 


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI