Karakter boyutu :
RİZE'YE RENK KATAN PROJE

RİZE'YE RENK KATAN PROJE

Tarih 29 Aralık 2015, 15:23 Editör reşat tula

Ardeşen Alparslan Ortaokulu öğrencileri, çıkardıkları Teneffüs Dergisi'nin 3. sayısı için Vali Ersin Yazıcı ile röportaj yaptı.

Ardeşen Alparslan Ortaokulu Müdürü Hızır İlyas Döne, Türkçe öğretmeni Erdem Işıldak, 6. sınıf öğrencileri Eylül Demir, Burcu Pehlivan, Ulaş Balcı, Kerem Ofluoğlu ile birlikte Vali Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti.
"Teneffüs" adlı derginin tanıtımını yapan öğrenciler, röportaj talebini kabul ettiği için Vali Yazıcı'ya teşekkür ederken; Vali Yazıcı da, öğrencilere eğitimlerine çok önem vermeleri ve azimli bir şekilde çalışmalarını tavsiye ederek,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
RİZE'YE RENK KATAN PROJE
Çeşitli konularda soru soran öğrencilere içtenlikle cevap veren Vali Yazıcı, zaman zaman esprili yanıtlarıyla çocukları güldürürken, aile eğitiminden, kitap okumaya, öğrencilik yıllarında hangi mesleği seçmek istediğinden, RENK Projesine kadar birçok soruya da yanıt verdi.
Öğrenciler, Rize'ye renk katan, okullara hareketlilik getiren ve öğrencilerin ufkunu açan RENK Projesini başlattığı için Vali Ersin Yazıcı'ya teşekkür ettiler. Öğrenciler Vali Yazıcı'ya proje sayesinde okuma alışkanlıklarının arttığını sevgi, saygı ve özgüvenlerinin geliştiğini söylediler.
Okulun eğitim durumu hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, Rize'nin eğitim seviyesini en üst düzeye çıkarmak için çalıştıklarını, bu konuda herkese büyük görev düştüğünü belirtti.
Kendisine yöneltilen diğer soruları da samimi bir şekilde yanıtlayan Vali Yazıcı öğrencileri çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Yaklaşık 40 dakika süren röportaj sonunda Vali Yazıcı, öğrencilere kitap hediye etti.
(Röportajın içeriği ise Ocak ayı içinde çıkacak olan Teneffüs Dergisi'nin yeni sayısında yer alacak.)

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI