Karakter boyutu :
RİZE'YE RENK KATAN PROJE

RİZE'YE RENK KATAN PROJE

Tarih 29 Aralık 2015, 15:23 Editör reşat tula

Ardeşen Alparslan Ortaokulu öğrencileri, çıkardıkları Teneffüs Dergisi'nin 3. sayısı için Vali Ersin Yazıcı ile röportaj yaptı.

Ardeşen Alparslan Ortaokulu Müdürü Hızır İlyas Döne, Türkçe öğretmeni Erdem Işıldak, 6. sınıf öğrencileri Eylül Demir, Burcu Pehlivan, Ulaş Balcı, Kerem Ofluoğlu ile birlikte Vali Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti.
"Teneffüs" adlı derginin tanıtımını yapan öğrenciler, röportaj talebini kabul ettiği için Vali Yazıcı'ya teşekkür ederken; Vali Yazıcı da, öğrencilere eğitimlerine çok önem vermeleri ve azimli bir şekilde çalışmalarını tavsiye ederek,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
RİZE'YE RENK KATAN PROJE
Çeşitli konularda soru soran öğrencilere içtenlikle cevap veren Vali Yazıcı, zaman zaman esprili yanıtlarıyla çocukları güldürürken, aile eğitiminden, kitap okumaya, öğrencilik yıllarında hangi mesleği seçmek istediğinden, RENK Projesine kadar birçok soruya da yanıt verdi.
Öğrenciler, Rize'ye renk katan, okullara hareketlilik getiren ve öğrencilerin ufkunu açan RENK Projesini başlattığı için Vali Ersin Yazıcı'ya teşekkür ettiler. Öğrenciler Vali Yazıcı'ya proje sayesinde okuma alışkanlıklarının arttığını sevgi, saygı ve özgüvenlerinin geliştiğini söylediler.
Okulun eğitim durumu hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, Rize'nin eğitim seviyesini en üst düzeye çıkarmak için çalıştıklarını, bu konuda herkese büyük görev düştüğünü belirtti.
Kendisine yöneltilen diğer soruları da samimi bir şekilde yanıtlayan Vali Yazıcı öğrencileri çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Yaklaşık 40 dakika süren röportaj sonunda Vali Yazıcı, öğrencilere kitap hediye etti.
(Röportajın içeriği ise Ocak ayı içinde çıkacak olan Teneffüs Dergisi'nin yeni sayısında yer alacak.)

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 4

   
  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 20

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 15

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 9

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar