Karakter boyutu :
Vali  Yazıcı, okul ziyaretlerine devam ediyor

Vali Yazıcı, okul ziyaretlerine devam ediyor

Tarih 30 Aralık 2015, 15:13 Editör reşat tula

Vali Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ve Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Şahin ile birlikte Çayeli Hüseyin Rüştü Altunbaş Ortaokulu'na giderek öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.

UFUK VEREN SİZLERSİNİZ
Vali Yazıcı ziyarette ilk olarak okul öğretmenleri ile buluştu ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti. Öğretmenlere çalışmalarında başarılar dileyen Vali Yazıcı, "Çocuklarımızın geleceğine yön veren, ufuk veren sizlersiniz. Hüseyin Rüştü Altunbaş okulumuz da başarılı okullarımızdan bir tanesi. Gözlemlediğim kadarı ile çok güzel de bir ortamınız var. TEOG sınavlarında il düzeyinde önemli bir başarı ortalamanız olduğunu biliyorum. Gerçekten fark yaratıyorsunuz. Bu sizlerin çabaları ile oluyor. Burada görev yapan öğretmen arkadaşlarımın fedakârca çalışmalarını takdir ediyorum. Biz size inanıyoruz ve sizler bu şekilde çalışmaya devam ederseniz başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.  Rize'nin eğitim seviyesini yükseltmek ve mevcut durumdan daha ileriye götürmek için daha fazla emek ve çaba sarf ederek başarı oranının daha da artacağına inanıyoruz " ifadelerine yer verdi.
Toplantı sonrası 8.sınıf öğrencileriyle birlikte kitap okuma saatine katılan Vali Yazıcı, öğrencilere kitap okumanın öneminden bahsetti.
BAŞARI VE BİLGİYE GİDEN YOL
Öğrencileri kitap okumaya davet eden Vali Yazıcı, "Kitap okumaya her daim zaman ayrılması gerektiği unutulmamalıdır. Kitap okuyan kişinin duyguları ve hayal dünyası harekete geçer ve hayata bakış açısı genişler.  Kitap, insanın zihinsel gelişimini olumlu yönde etkiliyor ve biz bunun bilincindeyiz. Bu nedenle sizlerin daha fazla kitap okumalarını destekliyoruz. Başarı ve bilgiye giden yol kitap okumaktan geçiyor. Kitap en büyük hazinemiz ve bilgi birikimimizin en önemli kaynağıdır. İnsana bilgi ve birikim kazandırır. Sizlerin düşünce yapısını ve hayal gücünü geliştirir. Olayları kavrama ve konuşma yeteneklerinize katkıda bulunur "dedi.
HEDEFE DOĞRU İLERLEMELİ
Öğrencilere başarıya ulaşmaları için, bir hedeflerinin olması ve hedeflerine ulaşmak için sahip oldukları tüm yetenekleri kullanmaları gerektiğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Tüm öğrencilerimizin bir hedefi olmalı. O hedefe doğru ilerlemeli. Tabii ki bu ilerleme çalışmakla olur. Aksi halde sadece hedef koymak hiçbir olumlu sonuç doğurmaz. Ünlü düşünür Montaigne'nin de dediği gibi 'Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım edemez'. Bunu başarabilen kişiler hayata daha motive olarak tutunabilir, kendilerini mutlu edebildikleri kadar güzel enerjileriyle başkalarının mutluluğuna da vesile olurlar "dedi.

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  25.09.2020
 

25.09.2020..

İzlenme: 7

   
  24.09.2020
 

24.09.2020..

İzlenme: 13

   
  23.09.2020
 

23.09.2020..

İzlenme: 8

   
  22.09.2020
 

22.09.2020..

İzlenme: 18

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

Tüm videolar