Karakter boyutu :
Vali Ersin Yazıcı'dan Yeni Yıl Mesaıjı

Vali Ersin Yazıcı'dan Yeni Yıl Mesaıjı

Tarih 31 Aralık 2015, 14:26 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı yeni yıl münasebeti ile bir mesaj yayımlayarak önemli mesajlar verdi.
Vali Ersin Yazıcı yayımladığı yeni yıl mesajında, "Vatandaşlarımızın eğitime ve gençlerin gelişimine gereken önemi vermesinin gelecekleri açısından zorunlu olduğunu" belirtti.

GÜZEL GELİŞMELERİN YAŞANACAĞI BİR YIL...
Vali Yazıcı, yeni yılın Rize için birçok güzel gelişmelerin yaşanacağı bir yıl olacağı inancını dile getirerek, "Rize’de yeni bir yıla sizlerle birlikte girmenin mutluluğunu yaşarken, 2016 yılının ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Sizlerin ve ailelerinizin yeni yılın, sağlık ve mutluluk içinde geçmesini temenni ediyorum" dedi.
ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ OLMALIDIR
En büyük sermaye olan birlik ve beraberliğin 2016 yılında daha da güçleneceğini, halkın daha mutlu, daha huzurlu ve güvenli günler yaşayacağını ifade eden Vali Yazıcı, şunları kaydetti: "Sevgili vatandaşlarım, toplum içindeki birlik, beraberlik ve dayanışmamızı daha da güçlendirmemiz 2016 yılında öncelikli hedefimiz olmalıdır. Onurlu görevi devir aldığımız günden bu yana Rize halkı için gece gündüz, saat mefhumu gözetmeden çalışıyoruz. Rize Valisi olarak bütün hemşehrilerime 2015 yılında yapmış olduğumuz projelere vermiş oldukları destekten dolayı, minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. 2016’yı ilimizin kültürel, eğitim, bilim, sağlık, tarım, turizm gibi birçok alanda daha yüksek hedeflere taşımak üzere çalışmalar yapacağımız bir yıl olarak hedeflemekteyiz.  Bu vesileyle, geçmişte olduğu gibi 2016 yılında da Rize Valiliğimiz ve Devletimizin bütün kurumları olarak,  tüm vatandaşlarımızın yanında olacağımızı ve kapılarımızın sizlere açık olduğunu hatırlatmak istiyorum" dedi.
ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZDİR, ONURUMUZDUR
En değerli yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Rize’nin geleceği açısından çok önemli olduğuna inandığım iki konuyu vurgulamak istiyorum. Bunlardan ilki eğitim, ikincisi ise disiplinli çalışmadır. Eğitim konusuna çok önem vermemizi, ana-babaların çocuklarını evrensel değerlere inanan aydın kişiler olarak yetişmelerini teminen her düzeyde eğitime yönlendirmelerini; Devletimizin bu alanda sağladığı tüm olanakları sonuna kadar kullanmalarını önemle tavsiye ediyorum.  Okumak ve çalışmak, bizlere yol gösteren temel ilkeler olmalıdır. Unutmayalım ki, ancak eğitimle ve çalışmayla sağlanacak başarı, sizlerin sanattan bilime, hayatın her alanında daha saygın ve söz sahibi bireyler haline gelmesini sağlayacaktır. Bu yeni yıl mesajı dolayısı ile bir kez daha toplumun temelini oluşturan ailemize önem verelim diyorum. Hepinizin bildiği ve inandığı gibi, çocuklarımız geleceğimizdir, onurumuzdur. Onların eğitimi sadece kendilerine fayda sağlamakla kalmayacak, ailesine, ilimize ve her şeyiyle bağlı olduğumuz Türkiye'ye yarar sağlayacaktır.  Çocuklarımıza en iyi eğitimi vermeye çalışmak en önemli görevimiz olmalıdır" dedi.
OSMANLI’NIN HAYALLERİNİ SÜSLEYEN PROJE
2015 yılında da çok önem verilen bir projenin ulaştırma alanında devam ettiğini kaydeden Vali Yazıcı, "Ovit tüneliyle Rize’yi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine bağlayacak tarihi bir projenin tamamlanmasına tanıklık ediyor olmaktan son derece mutluluk duyuyorum. Bu projeler Osmanlı Sultanlarının bile hayallerini süsleyen projelerdi. Ve şimdi hayat buluyor" dedi.
VATAN TOPRAĞINA EMANET ETTİK
2015 yılının, yurdumuzda ve yakın çevresinde de yeni gelişmelere sahne olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Bu yıl, güzel günlerin yanında, vatanımızın ve milletimizin birlik ve bütünlüğüne yönelik terör saldırıları karşısında milletçe büyük öfke duymaktayız.   Şehitlerimizi hep birlikte vatan toprağına emanet ettik. Bunların bir daha yaşanmamasını gönülden diliyorum. Sizlerin buradan şehitlerimize, gazilerimize ve ailelerine gösterdiğiniz duyarlılık ve dayanışmadan ötürü hakikaten gurur duyduğumuzu söylemek istiyorum. Onları unutmamalıyız. Onlar bizim iftihar kaynağımızdır. Bu bağlamda, şehitlerimizi bir kez daha yâd ediyor, ne şekilde olursa olsun, her türlü terörist hareket ve faaliyetleri lanetliyorum.  Aynı şekilde, Suriye’de yaşanan insanlık dramına karşı sizlerden toplanan yardımlara da burada atıfta bulunmadan geçemeyeceğim. Bayırbucak Türkmenleri ve başka bölgelerde yaşayan masum vatandaşlara gösterdiğiniz yardımsever özelliğinize övgüler bir kez daha göğsümüzü kabartmıştır. Hepinize içten teşekkür ediyorum. Yeter ki birbirimizi sevelim, farklı düşüncelere saygı duyalım, terör odaklarının ve dış mihrakların oyunlarına gelmeyelim "dedi.
BİR BARDAK RİZE ÇAYI
Rize’nin turizmden hak ettiği payı alması adına yeni yılda da tüm imkânlarıyla çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Vali Yazıcı, " Rize’nin tanıtımı için her zaman olduğu gibi 2015 yılında da yurt içinde ve yurt dışında önemli çalışmalar yaptık. Farklı fuarlarda tanıtımlar yaptık,  tur operatörlerini ağırladık, Rize’yi, Rize’nin kültürel ve doğal güzelliklerini anlattık. Bu güzelliklere ilgi duyan herkesi, ‘Bir Bardak Rize Çayı İçmek İçin’ Rize’ye davet ettik" dedi.
TARİHE GEÇMESİNİ DİLİYORUM
Rize’nin ilerlemesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirten Vali Yazıcı, "Çay’ın Başkenti Rize’nin karşılamaya hazırlandığımız 2016 yılında da her alanda gelişme kaydedeceğine yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle sizlere ailelerinizle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yıl dilerken,  yeni yılın huzur, barış ve istikrar getirerek dünyada süregiden çatışmaların sonlandığı yıl olarak tarihe geçmesini diliyorum" şeklinde mesajını tamamladı.

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI