Karakter boyutu :
BAŞKAN KASAP, DENEYİMLERİNİ PERSONELİ İLE PAYLAŞTI

BAŞKAN KASAP, DENEYİMLERİNİ PERSONELİ İLE PAYLAŞTI

Tarih 30 Aralık 2015, 15:21 Editör reşat tula

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap belediyede görevli Başkan Yardımcıları, Müdürler ve birim şefleri ile Rize Belediyesi Meclis salonunda bir araya geldi.

Rize Belediyesi Meclis Salonunda çalışma ekibi ile bir araya gelen Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Yöneticilik ve Ekip Ruhu” isimli görsel sunum eşliğinde personeli ile deneyimlerini paylaştı.

YÖNETİCİLİK BİR MEVKİ VE MAKAMA ULAŞMAK DEĞİLDİR…

Görsel sunum öncesi bir konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, konuşmasında “Çoğu kişinin, yöneticiliği bir mevkii veya makama ulaşmak olduğunu zannettiği ve bu sebeple parlak bir mevki- makam elde ettiklerinde kendilerinin yönetici olduklarını zannettiklerini söyledi. Mevki veya makamın yöneticinin kullandığı bir araçtan başka bir şey olmadığına vurgu yapan Başkan Kasap, yönetici ruhlu insanlar güçlerini makamlardan değil, kişisel niteliklerinden alırlar” dedi.

EN ÖNEMLİ YEDİ ADIM…

Çalışma ekibine yapmış olduğu görsel sunumda,” Yöneticilikte” 1. Adımın güzel ahlak, 2. Adımın bilgi donanım,3.Adımın misyon, 4. Adımın vizyon, 5. Adımın sistem, 6. Adımın ekip, 7. Adımın motivasyon olduğuna işaret eden Başkan Kasap, konu başlıkları halinde sunmuş olduğu sunumda konuları daha açarak türlerinden bahsetti. Başkan Kasap yapmış olduğu görsel sunumu Osman Nuri Ergin’in “Bir Belediye Memurunda, İlk önce halka hizmet fikri, ikinci olarak mesleğe bağlılık hissi, üçüncü olarak da iyi bir belediyeci gözü bulunmaktadır” sözü ile sonlandırdı.

VATANDAŞA HİZMETİ DAHA VERİMLİ HALE GETİRİR…

Sunum sonunda toplantının amacı ile ilgili bir değerlendirme konuşması yapan Başkan Kasap: “Bu gibi toplantıları yapmamızın amacı ne kadar birbirimizi tanırsak çalışma ortamımız bir o kadar güzel ve verimli olacağına inanıyorum. Belediye olarak vatandaşımıza yönelik hizmetimizi daha verimli hale getirmemiz bu gibi toplantılardan geçmektedir. Geçmişte olduğu gibi bundan sonrada buna benzer toplantılarımız devam edecektir. Sizlerinde hizmet içi eğitim konusunda personelinizin ihtiyaç duyduğu bilgileri alma noktasında talebiniz olursa bunu İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz ile paylaşmanızı tavsiye ederim. Elimizden geldiğince bilgilendirme noktasında gereken desteği verebiliriz” dedi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI