Karakter boyutu :
RİZE KARA TESLİM OLDU !

RİZE KARA TESLİM OLDU !

Tarih 31 Aralık 2015, 17:30 Editör reşat tula

Rize Şehir Merkezi’nde 2015 yılının son günü mevsimin ilk karı düştü.

Rize’de geçtiğimiz gece etkisini gösteren kar yağışı günün ilk saatlerinde Rizeliler'in güne beyaz örtü ile uyanmasına neden oldu. Şehir merkezinde kar yağışı hissedilirken yüksek kesimlerde kar kalınlığı bir metreyi buldu. Rize Valiliği tarafından okulların il genelinde tatil edildiği duyuruldu. 250’nin üzerinde köy ve mahalle yolu araç ulaşımına kapandı. Rize Belediyesi ekipleri günün ilk saatlerinden itibaren şehir içerisinde kar temizleme çalışmalarına başladı. Soğuk hava ve kar yağışının Cumartesi gününe kadar etkili olacağı bildirildi.

Yurt genelinde olduğu gibi Rize’de de etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde 348 köy yolundan yaklaşık 323 köy yolu ulaşıma kapandı. Açılmayı bekliyor. Tüm köy yolları kapanan Rize Merkez olmak üzere neredeyse tüm ilçelerin köy yolları kapanmış durumda.

Yoğun kar yağışı dolayısıyla Rize Merkez’de 57 köy yolu ulaşıma kapanırken. Ardeşen’de 41, Çamlıhemşin de 24, Çayeli’nde 54, Derepazarı’nda 6, Fındıklı’da 22, Güneysu’da 23, Hemşin’de 8, İkizdere’de 29, İyidere’de 6, Kalkandere’de 21 ve Pazar’da 27 köy yolunun kapalı olduğu açıklandı.

RİZE’DE EĞİTİME BUGÜN DE KAR TATİLİ:

Rize’de hem yoğun kar yağışı; hem de resmi yılbaşı tatili ile birleşerek bugün de tüm okullar tatilde. Dolayısıyla yılbaşı tatili 4 güne ulaşmış oldu.

Rize’de Ani bastıran kar, kazaları da beraberinde getirdi.

Rize’nin Pazar ilçesinde kar nedeniyle meydana gelen 2 ayrı kazada 4 kişi yaralandı. Zincirleme kazada yoldan yuvarlanan 3 araç birbirine girdi!

Ani bastıran kar, kazaları da beraberinde getirdi.

Pazar’da Fakülte yolunda meydana gelen kazada, kar nedeniyle kayan 3 araç üst üste geldi. Maddi hasarlı ve yaralanmalı kazada can kaybı olmaması tek teselli olurken Sessizder Köyünde ticari taksi yoldan çıkarak ağaca çarptı.

Fakülte yolundaki kazada 2 kişi, Sessizdere köyündeki kazada ise yine 2 kişi yaralanarak Kaçkar Devlet Hastanesine kaldırıldılar.

Müşahade altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 

rize'de kar (3)

rize'de kar

rize'de kar (1)


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI