Karakter boyutu :
RİZE'DE GÜVENLİ HAYAT VE GÜVENLİ GELECEK PROJESİ

RİZE'DE GÜVENLİ HAYAT VE GÜVENLİ GELECEK PROJESİ

Tarih 01 Ocak 2016, 16:55 Editör reşat tula

Vali Ersin Yazıcı, Rize İl Emniyet Müdürlüğü'nün sürdürmekte olduğu Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında uygulanan "Gençler Sporla Hayat Bulsun Projesi" ile paydaş kurumlarla birlikte oluşturulan "Hayata Gülümseyen Gözler- Madde Bağımlılığına Hayır" projesinin yıl sonu sunum toplantısına katıldı.

Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Vali Yardımcıları Turan Yılmaz ve Mehmet Kurt, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Kalkan, İl Sosyal Etüt Proje Müdürü Esra Alemdaroğlu, Rize Muhtarlar Derneği Başkanı (RİMUDER) Mustafa Erbaş, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz, Gençlik Merkezi Temsilcileri ve Toplum Destekli Polislik Personelinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Toplum Destekli Polislik kapsamındaki çalışmaların anlatıldığı RİZEPOL Dergisinin tanıtımı da yapıldı.
GENÇLER SPORLA HAYAT BULSUN
İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı yapmış olduğu bilgilendirme konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "2015 yılında gerçekleştirmiş olduğumuz Gençler Sporla Hayat Bulsun Projemizle gençlerin sosyalleşmesi ve kendilerine güvenen bireyler haline gelmeleri için yürüttüğümüz faaliyetlerimiz ve sosyal etkinliklerimizle 15.900 öğrenci ve gencimize ulaştık. Madde Bağımlılığına Hayır -Hayata Gülümseyen Gözler projemizle gerçekleştirdiğimiz etkinlik ve eğitimlerimizle yaklaşık 15.000 öğrencimiz ve ailelerine ulaştık. İl Emniyet Müdürlüğü olarak bu projelerimizin yanında Kanka Polisten Mektup Var Projesi, Maviler Mağdurun Yanında Projesi, Baba Çalışırken Bizi Unutma Projesi, Gözümüz Gözünüz Olsun Projesi, Cebim Güvende Projesi, Kardeşiz İzcilik Kampı Projesi kapsamında sosyal ve bilinçlendirme etkinliklerimiz yıl boyunca devam etti. Bu kapsamda bizlere olan desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Ersin Yazıcı başta olmak üzere tüm proje ortaklarımıza teşekkürlerimi iletiyorum desteklerini 2016 yılında da bekliyorum" dedi.
Dergi kapağında Rize fotoğrafına yer verilirken, Vali Ersin Yazıcı da Rizepol dergisi için bir yazı kaleme aldı.
POLİS HALK İLİŞKİLERİ
Toplum yaşamının her alanında çok yönlü değişimler yaşandığını belirten Vali Yazıcı, "Yaşanan bu değişim polisin ilgi alanı olan suç ve suçlu türlerinde de görülmektedir. Değişen suç unsurlarında ve suçla mücadelede personel eğitiminin yanında vatandaş merkezli, polis-halk ilişkileri en üst seviyede kullanılarak suç ve suçlularla mücadele sürdürülmektedir "dedi.
GÜVENLİ HAYAT VE GÜVENLİ GELECEK
İnsanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde ister istemez bir takım suçlar ve bir takım sıkıntılı durumlarında söz konusu olabileceğini ifade eden Vali Yazıcı, " Bu nedenle gençlerimizin suçlardan uzak olması bunların sporla, sanatla vakit geçirmeleri kendi kişiliklerini ve kimliklerini, yeteneklerini ortaya koyabilmeleri bakımından 'Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programları' (ÇOGEP) çok önemli "dedi.
BAYRAĞIMIZI TESLİM EDECEĞİMİZ NESİLLER
Bu toplumun bir parçası olarak üzerlerine düşeni yapmaya kararlı olduklarını belirten Vali Yazıcı, " Geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin, hem okul hem de okul dışı gelişimlerini destekleyerek; onların gelecekte kendilerine, ailelerine, çevrelerine ve topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacak projeleri destekleyerek, bir ülkeyi geleceğe taşıyacak en önemli hizmetin eğitim olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Bu nedenledir ki iki yıldır uygulamakta olduğumuz RENK Projesi ile kentin ilgisini eğitime ve gençliğe yönelmesini sağladık. Gençlerin sosyal faaliyetlere ilgisinin artırılması ve suçtan uzak tutulması amacıyla çeşitli çalışmalar başarıyla yürütülmektedir. Gelecekte bu ülkenin ve bu toprakların değerini bilecek, bayrağımızı teslim edeceğimiz nesiller yetişsin istedik. Gençlerimize sahip çıkmaya, evlatlarımıza sahip çıkmaya, bu toplumun bir parçası olarak üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız "dedi.
HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ OLDU
Geleceğin Türkiye'sinin gençlerin elinde şekilleneceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, " Projelerimizde çocuklarımız ve gençlerimiz her zaman önceliğimiz oldu. Bir ülkenin en değerli hazinesi ve geleceğin teminatı olan çocuklara ve gençlere yönelik yapılan her yatırım en verimli yatırımdır. Bu anlamda da eğitime her türlü desteği veriyoruz. Gençlerimize eğitim alanında yaptığımız destekler aslında bizim geleceğimize yaptığımız destektir. Halkımızın daha huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamaları, eğitim çağındaki çocuklarımızın ve gençlerimizin suç, şiddet ve kötü alışkanlıklardan korunmaları amacıyla Rize Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik anlayışı çerçevesinde fedakârca çalışılmaktadır. Unutulmamalıdır ki; devletin şefkat ve merhameti, vatandaşın sadakatini artırır, devlete bağlılığını pekiştirir. Toplum Destekli Polislik Hizmetleri halkın suç ve suçlulara karşı bilinçlendirilmesi, halkın suçla mücadelede desteğinin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu vesileyle Mavi Üniformalı Melekler diye bağırlarına bastıkları Toplum Destekli Polislerimize teşekkür ediyor, yaptıkları çalışmaların devamını bekliyorum" diye tamamladı.
2015-cogep-degerlendirme-toplantisi-(1).jpg
2015-cogep-degerlendirme-toplantisi-(3).jpg

Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI