Karakter boyutu :
RİZE ''ÇORUH EDAŞ'' YOĞUN TEMPODA ÇALIŞTI

RİZE ''ÇORUH EDAŞ'' YOĞUN TEMPODA ÇALIŞTI

Tarih 02 Ocak 2016, 17:40 Editör reşat tula

Rize ve çevresinde yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıdaki enerji hatlarında oluşan arızlar nedeniyle; ‘’Rize Çoruh Edaş’’ ın yoğun bir şekilde çalışmaları ve çabaları ile giderilmeye çalışılıyor.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş Rize Müdürlüğü tarafından Rize ile birlikte bölgede hizmet verilen illerde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle açıklamada bulunuldu.
 
Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş Rize Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava muhalefeti nedeniyle enerji nakil hatlarında arızalar meydana geldiği ifade edilerek, gerek olumsuz hava şartları gerekse kapalı köy yolları nedeniyle ekiplerin arıza mahallerine ulaşmakta güçlükler yaşadığı kaydedildi. Açıklamada ayrıca kriz masaları oluşturulduğu ifade edilerek, vatandaşların ihbar ve taleplerini 24 saat görevde olan Çağrı Merkezine 444 9 186 numaralı telefondan iletebilecekleri belirtildi.
 
Yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere ülkemiz ve bölgemiz genelinde Perşembe gününden itibaren başlayan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava muhalefeti nedeniyle enerji nakil hatlarımızda arızalar meydana gelmektedir. Gerek olumsuz hava şartları gerekse kapalı köy yolları nedeniyle ekiplerimizce arıza mahallerine ulaşmakta güçlükler yaşanmaktadır.
 
İl Valiliği, İlçe Kaymakamlığı ve Belediyelerle koordinasyon kurularak çalışmalara devam edilmektedir. İl Müdürlüklerimizde de Kriz Masaları oluşturulmuştur. İhbar ve taleplerinizi 24 saat görevde olan Çağrı Merkezimize 444 9 186 iletebilirsiniz.
 
Tüm imkânlar seferber edilerek 24 saat aralıksız çalışmalarımız devam etmektedir. Oluşturulan kriz merkezleri ile gelişmeler anında takip edilip değerlendirilerek nakil hatlarımız öncelikli olmak kaydıyla oluşan arızalara teknik ekiplerimizce en kısa süre içerisinde müdahale edilmektedir.” denildi.
Ekiplerin enerji nakil hatlarındaki arızaları gidermek için yoğun çalışmaları devam ederken; Rize Merkez olmak üzere birkaç ilçede arızalar giderildi ve enerji sağlandı. Ancak kardan dolayı kapalı olan yolların temizlenmesi durumunda arızaların hızlı bir şekilde giderileceği vurgulandı.
Buna göre Rize Merkez ve köylerinde enerji tamamen sağlanmış olup; sadece bazı İlçelerin yollarının kapalı olmasından kaynaklanarak çok az sayıda uç noktalara enerji verilemedi. Rize ‘’ÇORUH EDAŞ’’ tarafından yapılan açıklamada bir iki gün içerisinde tüm arızaların giderileceği ifade edildi.
Orhan YAZICILAR
elektrik-kesintisi-calismalari-(3).jpg
elektrik-kesintisi-calismalari-(4)-002.jpg

Rize Haberleri

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması

ÇAYKUR’dan 3. Sürgün ve Kontenjan Uygulaması Açıklaması ÇAYKUR’dan 3. Sürgün alımları ve kontenjan uygulaması hakkında açıklamada bulunuldu.

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı

Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Alemdaroğlu, Görevine Başladı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atanan Rize Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdür Vekili Esra Alemdaroğl...

Tüm Fotoğraflar    

  02.10.2020
 

02.10.2020..

İzlenme: 5

   
  01.10.2020
 

01.10.2020..

İzlenme: 14

   
  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 19

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 17

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

Tüm videolar