Karakter boyutu :
Sarıkamış Şehitleri Rize'de Anıldı

Sarıkamış Şehitleri Rize'de Anıldı

Tarih 04 Ocak 2016, 16:02 Editör reşat tula

Rizeliler Birinci Dünya Savaşı sırasında Kars’ın Sarıkamış ilçesi Alah’u Ekber dağlarında Ruslarla yapılan savaşta donarak şehit düşen 90 bin ecdadını unutmadı.

Türkiye’nin 81 ilinde Gençlik ve Spor Bakanlığının Sarıkamış Şehitlerini anmak için organize ettiği Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü, Rize Valiliği himayesinde, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Rize Belediyesi ve İl Garnizon Komutanlığı’nın katkılarıyla ilimizde gerçekleştirildi.

Rize Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayan ve Cumhuriyet Meydanında son bulan yürüyüşe Rize Vali Vekili Mehmet Kurt, Rize Valisi Ersin Yazıcının eşi Hanife Yazıcı, Vali Yardımcıları Turan Yılmaz, Emre Nebioğlu, Rize Belediye Başkan Vekili Sultan Yılmaz, İl Garnizon Komıutanı Albay Semih Coşkun, Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Sivrikaya, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı,İl Müftüsü İsmail Yalçın, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Trabzon Büyük Şehir Belediyesi Mehteran Takımı,öğrenciler ve vatandaş katıldı.

Sarıkamış harekatının 101. Yılı dolayısı ile ülke genelinde gerçekleştirilen yürüyüşlerin bir ayağı da ilimizde gerçekleştirildi. Günün erken saatlerinde Rize Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüşte, savaş sırasında Allah’u Ekber Dağlarında Rizeli dedelerimizin de aralarında bulunduğu 90 bin asker için vatandaşlar tek yürek oldu.

Ellerinde pankartlar, dilerinde dua ve tekbir sesleri ile Cumhuriyet caddesi güzergahı üzerinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı eşliğinde yürüyüş yapan vatandaşlar teröre lanet yağdırırken tekbir sesleri Rize sokaklarını inletti.

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanında Sarıkamış Şehitleri için bir anma programı düzenlendi. Protokol ve vatandaşların hazır bulunduğu alanda saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemi ile ilgili Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından anma programı Mehteran takımının gösterisi ve İl Müftüsü İsmail Yalçın tarafından yapılan dua ile son buldu.


Rize Haberleri

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı

Rize'de Kaya Düşmesi Riski Nedeniyle Bir Okul Binası Boşaltıldı Rize'nin Ardeşen ilçesinde kaya düşmesi riski nedeniyle bir okul binası boşaltıldı.

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor

Rize’de Bunu Yapan Korona Hastalarına Hapis Geliyor Rize’de koronavirüs testi pozitif çıkan vatandaşların temaslı olduğu kişiler hakkında yanlış, yanıltıcı ve gerçeğe ...

Tüm Fotoğraflar    

  23.10.2020
 

23.10.2020..

İzlenme: 7

   
  22.10.2020
 

22.10.2020..

İzlenme: 25

   
  21.10.2020
 

21.10.2020..

İzlenme: 22

   
  20.10.2020
 

20.10.2020..

İzlenme: 24

   
RAMAZAN TOPCAN RAMAZAN TOPCAN
RAMAZAN-I ŞERİF, KUR’AN-I KERİMLE YÜZLEŞMEKTİR
Azmi KANDEMİR Azmi KANDEMİR
RİZE VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTORA İHTİYAÇ OLDUĞUNU BASINDAN ÖĞRENDİM
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
RİZEYE: RİZEYİ VE RİZELİYİ SEVEN BİR REKTÖR LAZIM!...
reşat tula reşat tula
ORDU’DA HARAÇ DÜZENEĞİ Mİ VAR?
B.ALİ KAVALCI B.ALİ KAVALCI
ALMANYA ACI VATAN ADAMA HİÇ GÜLMEYİ

  •  
  •  
  •  

Tüm videolar