Karakter boyutu :
OTİZMLİ ÇOCUKLAR’DAN BAŞKAN KASAP’A ZİYARET

OTİZMLİ ÇOCUKLAR’DAN BAŞKAN KASAP’A ZİYARET

Tarih 13 Ocak 2016, 17:44 Editör reşat tula

Rize Güneysu Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği ve beraberinde otizmli çocukla Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı makamında ziyaret ettiler.

Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği Başkanı Resul Usta, Rize Güneysu Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Ramazan Çiçekli öğretmenler ve Otizmli çocuklar Başkan Kasap’a gerçekleştirmiş oldukları ziyarette istek ve taleplerini dile getirdiler.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette Başkan Kasap’ın makamını merak içerisinde inceleyen otizmli çocuklar makam içerisinde ilgilerini çeken eşyaların ne işe yaradıkları konusunda Başkan Kasap’a sorular yönelttiler.

Çocuklara yakın ilgi gösteren Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap kendisine yöneltilen soruları cevapsız bırakmayarak çocukları bilgilendirdi.

Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği Başkanı Resul Usta ziyaret esnasında yapmış olduğu açıklamasında: “Rize Belediye Başkanımız göreve geldiği günden bu yana sürekli bizlerden desteklerini esirgememiş, sorunlarımızı dinlemiş ve yardımcı olmuştur. Çaykur karşısı doldu alanı üzerinde bulunan alanda oluşturduğumuz Hobi Atölyemizde özellikle yaz aylarında ve hafta sonlarında çocuklarımız el becerilerini geliştirmektedir. Bu manada desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen ve Hobi Atölyemizin bulunduğu alanı bizlere sunan Rize Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Misafirlerini makamında ağırlayan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yapmış olduğu açıklamada: “Rize Belediyesinin rutin olarak yapması gereken işlerin dışında belediye olarak sosyal belediyecilik yönünde adımlar atmaya çalışıyoruz. Otizmli çocuklarımıza Rize Belediyesi olarak imkânlarımız çerçevesinde yardımcı olma gayreti içerisindeyiz. Belediye olarak şehrimizde engelli vatandaşlarımız için de çalışmalarımızı kesintisiz devam ettirmekteyiz. Günlük hayatta onların daha ferah bir şekilde yaşayabilmeleri için sosyal belediyecilik anlayışımızı devreye sokuyor, bize iletilen talepleri değerlendiriyoruz. Çocuklarımızın gelişimi bizler için önemlidir. Makamıma gerçekleştirilen bu ziyaretten son derece memnun oldum. Derneğimize ve Özel Eğitim Uygulama Merkezimize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaret sonunda Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Ramazan Çiçekli ve Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği Başkanı Resul Usta tarafından Başkan Kasap’a plaket ve özel eğitim merkezi çalışmalarının içerisinde bulunduğu dergi takdim edildi.


Rize Haberleri

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR TOPLAM 12708 METRE KORUGE BORU ALINACAKTIR

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI

KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI KARAYOLLARI 10. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINMAZ SATIŞI